Lindgren vyhrál volný závod v Moorwinkelsdammu

Souběžně s atraktivnějším terenzanským závodem o postup do seriálu SEC se v sobotu večer jel velmi zajímavý volný závod také na severu Německa, kde si to několik plochodrážních hvězd rozdalo o šampiona Moorwinkelsdammu. Malému německému městečku se podařilo na jeho plochodrážní ovál přilákat několik zajímavých hvězd včetně například dvou zástupců ze seriálu Grand Prix. Ti také turnaj o dvanácti závodních opanovali. Z finálové jízdy pro šest jezdců vyšel lépe Fredrik Lindgren, který tak na stupních vítězů stál nad Piotrem Pawlickim a Francouzem Dmitri Bergém.

Pawlicki, Lindgren a Gala jeli od začátku tak trochu svůj závod. Nikdo ze zbývající devítky jezdců se jim příliš nerovnal. Nejvíce se dlouho dařilo třetímu jmenovanému, který jako jediný ještě před poslední sérií rozjížděk zůstal neporažen. Pawlicki totiž prohrál právě s Galou a Lindgren zase s Pawlickim. Všichni tak čekali, zda si Polák poradí i se Švédem a stane se nečekaným vítězem základní části závodu zvaného „Master of Speedway Moorwinkelsdamm“. Jenže špatně odstartoval a na posledním místě mu ještě navíc vypověděl službu jeho stroj. Lindgren tak snadno vyhrál a zůstal bodově srovnaný s Pawlickim. Gala tak skončil třetí. Do šestičlenného finále se však vešli ještě Roman Lachbaum, Dmitri Bergé a dánský talent Andreas Lyager.

Lindgren a Pawlicki podle očekávání jeli nejrychleji i ve finále a o vítězi se rozhodovalo jen mezi nimi. Švéd Lindgren ale nakonec výhru poměrně snadno udržel. V souboji o bronz se ale nejvíce zadařilo francouzskému reprezentantovi. Bergé za sebou nechal tedy Galu, Lachbauma i vyloučeného Lyagera.

Výsledky závodu „Master of Speedway Moorwinkelsdamm“:

1. Fredrik Lindgren – 11+5
2. Przemyslaw Pawlicki – 11+4
3. Dmitri Bergé – 7+3
4. Adrian Gala – 9+2
5. Roman Lachbaum – 8+1
6. Andreas Lyager – 7+0

7. Mads Hansen – 5
8. Fernando Garcia – 4
9. Max Dilger – 4
10. Patrick Hansen – 3
11. Rene Deddens – 2
12. Lukas Fienhage – 1

zdroj: sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?