Lindback is back! Zlato však bral Zmarzlik

Domácí fanoušci na Velké ceně v Malille byli v sobotu absolutně u vytržení. Během celého závodu dominovali především jejich švédští miláčci, kteří se také probojovali až do finále. V tom je ale nakonec za svými zády nechal nenápadný Polák Bartosz Zmarzlik. Druhý už však skončil Antonio Lindback, který získal v závodě nejvíce bodů, a hned za ním byl Fredrik Lindgren. Čtvrtý skončil Janowski, z něhož se stal zároveň lídr průběžného pořadí.

Sobotní Grand Prix ve švédské Malille nabídla parádní dramatický závod, během nějž se tabulka průběžného pořadí měnila snad po každé rozjížďce. Konečně se probral švédský miláček a bavič, Antonio Lindback, který jel od začátku skvěle, a výrazně je to znát také na jeho posunu v tabulce průběžného pořadí. Dařilo se ale také jeho krajanovi Fredriku Lindgrenovi. Nejlépe domácím miláčkům sekundoval Brit Woffinden, který má za sebou zatím snad nejpovedenější závod sezóny i přes to, že se nedostal nakonec ani do finále. Jel výborně a několikrát ukázal, proč je dvojnásobným mistrem světa. Všem těmto borcům ale nakonec zlato vyfoukl po celou dobu spíše nenápadný Polák Bartosz Zmarzlik.

Výborně se dařilo také aktuálně asi nejlepšímu Macieji Janowskému, který využil toho, že jeho největším konkurentům závod vůbec nevyšel, a posunul se tak do čela průběžného pořadí s náskokem pěti bodů. Oba jeho rivalové z čela tabulky byli jednoznačně největším zklamáním závodu. Doyle ani Dudek se nedostali ani do semifinále. Přitom pro oba to byla tak trochu domácí Grand Prix. Zatímco Dudek za Malillu ve švédské lize letos jezdí, Doyle za ní úspěšně nastupoval v několika minulých ročnících.

V semifinále nechyběli ještě Emil Sayfutdinov, Martin Vaculík a Piotr Pawlicki. Za jeho branami naopak zůstali jen o malý kousek Dán Iversen, či Australan Holder. Teprve podruhé v historii série SGP chyběl na startovní listině Američan Greg Hancock, který pro zranění ramene musel závod vynechat. Na jeho místo nastoupil Němec Martin Smolinski, ale získal pouze jeden jediný bod a celkově skončil poslední.

Konečné pořadí závodu:

1. Bartosz Zmarzlik – 15
2. Antonio Lindback – 19
3. Fredrik Lindgren – 18
4. Maciej Janowski – 13

5. Tai Woffinden – 14
6. Emil Sayfutdinov – 10
7. Martin Vaculík – 10
8. Piotr Pawlicki – 6
9. Niels Kristian Iversen – 6
10. Chris Holder – 6
11. Patryk Dudek – 5
12. Jason Doyle – 5
13. Peter Kildemand – 4
14. Matej Zagar – 3
15. Linus Sundström – 2
16. Martin Smolinski – 1

Průběžné pořadí šampionátu po sedmém kole:

1. Maciej Janowski – 88
2. Jason Doyle -83
3. Patryk Dudek – 80
4. Fredrik Lindgren – 76
5. Tai Woffinden – 71
6. Bartosz Zmarzlik – 70
7. Emil Sayfutdinov – 68
8. Martin Vaculík – 59

9. Antonio Lindback – 55
10. Matej Zagar – 51
11. Chris Holder – 50
12. Piotr Pawlicki – 50
13. Greg Hancock – 45
14. Niels Kristian Iversen – 44
15. Peter Kildemand – 26
16. Václav Milík – 13
17. Nicki Pedersen – 8

Máte k tomu co říct?