Do libereckého ME dvojic zbývají dva týdny

Po loňském pořadatelském úspěchu se semifinálovým závodem mistrovství Evropy jednotlivců přivítá letos liberecký ovál ve Starých Pavlovicích další závod mezinárodního ranku. Tentokrát jím bude Semifinále mistrovství Evropy dvojic.

V sobotu 27. května se do Liberce sjede polovina zájemců o mistrovský titul dvojic aby se utkala o postupová místa do finále. To bude hostit italské Lonigo a druhou polovinu účastníků pro něj v červenci dodá slovenská Žarnovica.

Loni se v Liberci utkali jednotlivci, letos to budou dvojice.

Loni se v Liberci utkali jednotlivci, letos to budou dvojice.

Ale pojďme zpět k Liberci. Koho na tamějším ovále přivítají? Kromě české dvojice, která logicky doma nemůže chybět, se mohou fanoušci těšit na dvojice (resp. trojice – týmy mohou mít v sestavě náhradníka) z Velké Británie, Dánska, Německa, Francie, Rumunska a Rakouska.

Brány stadionu se otevírají již v 9 hodin dopoledne a přijít včas se určitě vyplatí. Jen o hodinu později, tedy v 10:00, totiž podnik začíná oficiálním tréninkem.

Pauzu mezi koncem tréninku a začátkem závodu budete moci využít k občerstvení – točit se bude pivo a malinovka od Konráda a zakousnout budete moci mj. Jarmareční klobásy z grilu.

Ve 14 hodin pak bude pro diváky připraveno první vystoupení kaskadérské show Adama Peschela, která se podruhé představí ještě v průběhu závodu.

Záštitu nad závodem přijal primátor města Liberce, pan Tibor Batthyány.

A jak to pod Ještědem vypadalo loni? Mrkněte na video od FTJ Video.

Foto: wojta-foto.cz

Máte k tomu co říct?