Leon Madsen do třetice

Potřetí se včera jel letos v Polsku SEC (Speedway Euro Championship) a potřetí měl stejného vítěze. Leon Madsen byl v Rybniku ve finále opět nejlepší a v čele šampionátu si už vybudoval šestibodový náskok před Robertem Lambertem a další bod navíc před Nicki Pedersenem.

Grigorij Laguta dokázal do finále postoupit přes Race Off a v něm na konec vybojoval druhou příčku a celkově postoupil už na čtvrtou. Třetí ve finále dojel s divokou kartou startující Bartosz Zmarzlika a se čtvrtým místem se musel spokojit Nicki Pedersen.

Václavu Milíkovi se s ohledem na to, že dráha v Rybniku je letos jeho domácí, závod nevydařil. Vyšla mu až závěrečná jízda základní části, kterou vyhrál před obhájcem evropského titulu Mikkelem Michelsenem a jeho krajanem Michaelem Jepsen Jensenem. S pěti body Vašek obsadil 11. místo. Stejná příčka mu patří i v průběžném hodnocení SEC.

Svoji pozici si bude moci vylepšit už dnes, kdy SEC pokračuje dalším finálovým závodem v Gniezně. S divokou kartou zde bude startovat Patryk Dudek.

22.7. SEC – finále 4, Rybnik (rozhodčí Pavel Kubeš)