Ledy se letos u nás nepojedou ani v Kopřivnici

Vzhledem k tomu, že koncem února a v prvních dnech března Českou republiku přece jen navštívily silnější mrazy, vyvolalo to i naději na uspořádání nějakého závodu v ledové ploché dráze.

Naplánované byly na následující víkend. Ovšem v Opatovicích nad Labem, Mělicích ani Chrastné nakonec požadovaná vrstva ledu nezamrzla a tak jedinou nadějí zůstala Větřkovická přehrada u Kopřivnice. Nadšení pořadatelé z kopřivnického klubu se pokoušeli zopakovat úspěšný a hojně divácky navštívený závod z loňského roku a ještě včera byli optimističtí, neboť na přehradě naměřili více než 20 centimetrů ledu.

Dnes dopoledne byla nejprve dokončena startovní listina závodu čítající 12 jezdů: 9 našich, dva z Rakouska a jednoho z Německa. Kvůli zranění respektive nemoci se omluvili Jan Klatovský a Jan Klauz.

Chvíli poté však přišla z Kopřivnice zpráva o zrušení sobotního závodu. Po celorepublikovém oteplení se dnes na povrchu Větřkovické přehrady objevila proteklá voda a vzhledem k předpovědi pro následující dni, kdy jsou hlášeny teploty s kladným znaménkem u stupňů Celsia, není šance, aby se situace zlepšila. Tím zhasla i poslední naděje na uskutečnění závodu na ledové ploché dráze v České republice roku 2018.

Startovní listina pro plánovaný závod v sobotu 10.3. v Kopřivnici:

 1. Charly Ebner, AUT
 2. Lukáš Hutla
 3. Andrej Diviš
 4. David Lizák
 5. Radek Hutla
 6. Jiří Wildt
 7. Marc Geyer, D
 8. Vladimír Višváder
 9. Jan Pecina
 10. Martin Běhal
 11. Josef Kreuzberger, AUT
 12. Robert Růžička

zdroj: plochadraha.koprivnice.org

foto: Wojta Zavřel

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?