Švédové nominovali, Kylmäkorpi v Liberci

Jako první z velkých plochodrážních zemí nahlásilo Švédsko nominaci svých jezdců do kvalifikačních bojů evropského a světového šampionátu. Českého fanouška nejvíce zajímá, koho SVEMO pošle do Liberce na semifinále evropského mistrovství SEC. Na sever Čech 14. května zavítá Joonas Kylmäkorpi.

Čtyřnásobný dlouhodrážní mistr světa je prvním oficiálně potvrzeným účastníkem libereckého závodu. Je pravděpodobné, že jedním z patnáctky jeho soupeřů bude český mistr Václav Milík. Kompletní nasazení české reprezentace bude však potvrzeno až po závodech domácího individuálního šampionátu.

Zatímco v Dánsku či Polsku jsou na začátku sezony místa v kvalifikačních pavoucích předmětem soubojů na dráze, klimatické podmínky ve Švédsku však takový podnik neumožňují. Proto musel manažer žlutomodré reprezentace Morgan Andersson rozhodnout od stolu.

Vsadil na pětici Fredrik Lindgren, Joonas Kylmäkorpi, Linus Sundström, Peter Ljung a Tomas Hjelm Jonasson, jež bude bojovat o postup v obou mistrovstvích. Místo mezi nejlepšími jezdci světa by se mohlo stát kořistí i Kima Nilssona, který získal poslední švédské místo v kvalifikaci do SGP.

V Grand Prix už Švédové mají Andrease Jonssona a Antonia Lindbäcka, ani jeden z nich však do kvalifikačních bojů nasazen není. Letošní Grand Prix Challenge však na dráze ve Vetlandě hostí právě Švédsko, a tak není vůbec vyloučeno, že se s ohledem na zastoupení domácích jezdců FIM přikloní k jednomu z této dvojice s nabídkou na divokou kartu.

Kvalifikace SGP:
07/05 King’s Lynn: Fredrik Lindgren, Joonas Kylmäkorpi
07/05 Slangerup: Linus Sundström, Tomas Hjelm Jonasson
07/05 Terenzano: Kim Nilsson, Peter Ljung
náhradník: Pontus Aspgren

Kvalifikace SEC:
30/04 Debrecen: Linus Sundström, Peter Ljung
14/05 Liberec: Joonas Kylmäkorpi
15/05 Žarnovica: Fredrik Lindgren, Tomas Hjelm Jonasson
náhradník: Jacob Thorssell

zdroj: racemagazine.se
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?