Kůs a Krčmář v Gnieznie

Pondělí je posledním dnem, kdy mohou polské kluby uzavírat nové kontrakty. Činí se tak vedení celků na všech třech ligových úrovních. Nejinak tomu je i v týmu druholigového navrátilce z Gniezna, jenž na svoji soupisku přilákal i Matěje Kůse s Eduardem Krčmářem.

Kapitán české juniorské reprezentace se do prvního sídla polských králů přesouvá z Gdaňsku, kde se nevešel na soupisku mocně posílené družiny toužící po postupu do ekstraligy. Gniezno třetím polským zaměstnavatelem Eduarda Krčmáře, v minulosti hájil barvy Rawicze a pravě Gdaňsku. Tým z pobřeží Baltu bojoval v roce 2016 v první lize, dva předcházející roky působil slánský rodák ve druhé lize, kam se nyní vrací.

Vzhledem k neúčasti Startu v ligových soutěžích ve skončeném ročníku nemusel Matěj Kůs ani měnit klub. V Gnieznie působil i v sezonách 2014 a 2015. Vzhledem k angažmá v Newcastlu, který má své domácí závody naplánované na neděli, Kůs v letošním roce příliš nehledal polské angažmá. Situaci však může změnit fakt, že se některé kluby z polských nižších ligových pater přihlásily k možnosti pořádat své domácí závody v pátek či sobotu.

Neutěšená finanční situace nepustila Start Gniezno v ročníku 2016 do ligových soutěží. Nyní je ale tradiční klub s novým vedením zpět na polské plochodrážní mapě a rád by zamířil výše. Mají k tomu pomoci odchovanci klubu doplnění o zahraniční jezdce.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)
zdroj: sportowefakty.pl

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?