Kudrjašov mistrem Ruska, favorit Artem Laguta až třetí

Ve čtvrtek v odpoledních hodinách bylo na programu finále ruského mistrovství. Žádné větší drama se však předpokládat nedalo. Favorit byl jasný a nikdo o něm příliš nepochyboval. Jenže hvězdě závodu, Artemu Lagutovi, se v Oktiabrsku rozhodně nedařilo tak, jak si asi představoval. Vyloženě špatně nejel, ale od očekávaného triumfu byl po celou dobu dosti daleko. Naopak od začátku se dařilo dvojici Gafurov a Kudrjašov, ti všem utekli a o titul si to rozdali mezi sebou až v dodatkové jízdě. Ta nakonec rozhodla o tom, že novým ruským šampionem se stal Andrij Kudrjašov.

Závod byl velmi vyrovnaný, každý jezdec byl schopný vyhrát, ale také propadnout až na dno, a tak se nikdo nijak výrazně od zbytku startovního pole nedistancoval. Tedy až na již zmíněnou dvojici Kudrjašov-Gafurov, kteří žádnou výrazněji slabší chvilku neměli, a postupně utekli. Jenže za nejlepší dvojicí se štosovala řada dalších odhodlaných pilotů doufajících ve stupně vítězů. Před poslední sérií mělo šanci na tento velký úspěch snad deset jezdců. Zde už ale potvrdil roli zkušeného matadora Artem Laguta, který zachoval chladnou hlavu a uhájil pro sebe alespoň bronz.

Těsně za stupni vítězů ale smutní velká řádka dalších jezdců, kteří by si je klidně zasloužili po takto vyrovnaném závodě také. Velkým překvápkem byl sedmnáctiletý Mark Karion, který dokázal vyhrát dokonce dvě své rozjížďky, což mu vyneslo šest bodů. A později přidal tento mladík ještě jeden. Menším zklamáním byl další mladík, který na sebe v poslední době strhává hodně pozornosti, Gleb Chogunov. Tomu se moc nedařilo a skončil až jedenáctý.

Konečné výsledky závodu v Oktiabrsku

1. Andrij Kudrjašov – 13+3
2. Renat Gafurov – 13+2
3. Artem Laguta – 11

4. Marat Gatiatov – 10
5. Denis Gizatullin – 9
6. Viktor Kulakov – 9
7. Pavel Laguta – 8
8. Mark Karion – 7
9. Vladimir Borodulin – 7
10. Vadim Tarasenko – 7
11. Gleb Chogunov – 6
12. Roman Lachbaum – 5
13. Sergej Logacov – 4
14. Ilja Czalov – 4
15. Kirill Cukanov – 4
16. Vladimir Morozov – 2

zdroj: sportowefakty.pl
foto: Jesper Veldhuizen

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?