Krčmář na začátku sezóny v Nice Lize září

Z českého mladíka zraje pomalu ale jistě velmi kvalitní závodník, který si jednoznačně říká o pozornost. V minulém ročníku se mimo jiné velkou měrou podílel na postupu Startu Gniezno do 1. Nice Ligy, a kdo čekal, že tam už tak výraznou oporou týmu nebude, určitě se spletl. Ano, řeč je o slánské hvězdě Eduardu Krčmářovi.

Edův celek se zatím drží po třech kolech na průběžném druhém místě. Padl pouze v Lublani, která je po výrazném zimním posílení jedním z hlavních adeptů na postup a soutěži zatím také vévodí. Ve zbylých dvou kláních ale Start jasně dominoval a ukázal, že ani on nebude po postupu snadným soupeřem.

Úvod sezóny vyšel Edovi výborně. Statistiky hovoří o tom, že je po třech kolech zatím jedenáctým nejlepším jezdcem soutěže, a kdyby v posledním závodě nepřišlo smolné vyloučení v poslední rozjížďce, mohl na tom být možná ještě lépe. I tak ale získal během předchozích čtyř jízd krásných deset bodů. Nejlépe se mu ale dařilo hned v prvním kole proti Lokomotivu Daugavpils, v němž posbíral v pěti rozjížďkách jedenáct bodů plus tři bonusy. I v prohraném střetu s Lublaní ale patřil ve svém týmu mezi nejlepší. Díky dvěma výhrám získal krásných šest bodů. Během čtrnácti dosavadních rozjížděk dojel hned šestkrát první a čtyřikrát druhý, což je skutečně krásná statistika.

Zapomínat ale nesmíme ani na Krčmářovy výkony na domácím poli. Hned v prvním kole na Markétě totiž Eda jasně ukázal, že to bude právě on, o koho se bude Slaný v této sezóně opět opírat. V závodě ztratil český reprezentant pouhé dva body a se třináctkou byl společně s jezdcem kvalit Patryka Dudka druhým nejlepším jezdcem závodu a zároveň vůbec jediným, kdo během večera porazil českou jedničku, Václava Milíka.

Tak tedy doufejme, že se bude Edy forma držet i v dalších fázích sezóny. My ho budeme jistě bedlivě sledovat a pevně mu držet palce.

zdroj: sportowefakty.pl

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?