Juniorským mistrem světa Max Fricke

Závěrečný finálový závod MS juniorů se v neděli večer odjel v polském Gdańsku. Po podnicích v King´s Lynn a Pardubicích byli v čele Max Fricke a Robert Lambert. O pouhý bod zpět za nimi byl připraven na titul zaútočit gdańský odchovanec Krystian Pieszczek.

Krystian se v základní části bodově držel Maxe Fricka, zatímco Robert Lambert ztrácel a nepostoupil ani do semifinále. Semifinálové jízdy rozhodly o novém mistru světa. Max Fricke postoupil druhým místem do finále, naproti tomu Krystian Pieszczek byl za zavinění pádu Dimitriho Bergé rozhodčí vyloučen. 20 letý Max Fricke tak jde ve stopách svého krajana Darcy Warda, dvojnásobného juniorského mistra světa.

Ve finále nejlépe odstartoval Viktor Kulakov a čerstvého mistra světa již před sebe nepustil. Třetí dojel letošní mistr světa na dlouhé dráze Erik Riss. Čtvrtý účastník finále, ještě ani ne 18 letý dánský talent Patrick Hansen, byl za způsobení pádu vyloučen.

O držiteli bronzové medaile musel rozhodnout rozjezd mezi Robertem Lambertem a mladším bratrem Chrise Holdera, Jackem. Lépe odstartoval 18 letý britský jezdec a v pohodě si dojel pro celkové třetí místo. Pátý, díky lepšímu výsledku v posledním závodě, skončil vzpomínaný Patrick Hansen a se šestou příčkou se musel spokojit vítěz finále v Pardubicích Dimitri Bergé.

Český zástupce v soutěži Eduard Krčmář měl na jemu dobře známé dráze, v polské lize závodí za místní klub Wybrzeźe, kolísavé výsledky. Nejprve ve třetí jízdě jistě zvítězil, když za sebou nechal pozdějšího vítěze závodu Viktora Kulakova. V šesté jízdě odstartoval za Krystianem Pieszczekem, ale po chybě se propadl na čtvrté místo. Ve 12. rozjížďce si za australským duem dojel pro bod. 15. jízdu dokázal po souboji s Robertem Lambertem vyhrát, aby nakonec v 17. jízdě nezískal žádný bod. Sedm bodů mu stačilo pouze na 9. příčku a tím pádem těsně nepostoupil do semifinále. Celkově Eda vyjel 19 bodů, které mu přisoudily 11. místo v konečném hodnocení MS juniorů.

Divokou kartu pořadatele obdržel jezdec zdejšího Wybrzeźe Dominik Kossakowski, ale příliš se mu nevedlo a vyjel jen tři body. Kromě Maksyma Drabika se v Gdaňsku nepředstavil ani Joel Andersson, který má ze Zlaté stuhy v Pardubicích zlomené zápěstí. Původně ho měl nahradit Fin Nike Lunna, ale ani ten kvůli zranění nakonec nestartoval. Joela tak nahradil jeho krajan Kenny Wennerstam.

2.10. MS juniorů – 3. finále, Gdańsk (stadion Zbigniewa Podleckiego – 349 m), rozhodčí Christina Turnbull