Juniorku v Plzni vyhráli Eduard Krčmář a Filip Šifalda

DOPLNĚNO – Sobotní závod Mistrovství ČR juniorů na stadionu v plzeňských Borech vyhrál s maximálním bodovým ziskem Eduard Krčmář. Na stupních vítězů mu dělali společnost druhý Ondřej Smetana a třetí Michal Škurla. V závodě mladších plochodrážníků na strojích do 125 ccm zvítězil také s plným bodovým ziskem Filip Šifalda. Druhý skončil po bratrském souboji v rozjezdu Jan Kvěch před starším bratrem Václavem. O bod zpět skončil čtvrtý Petr Chlupáč.

Závodu se zúčastnily také dvě dívky. Zkušenější Sindy Weber z Německa obsadila se třemi body sedmou příčku. Terezie Nádraská z pořádajícího klubu si ve svém závodním debutu, i přes technické potíže se svým motocyklem, připsala svůj první soutěžní bod.

V ochuzeném mistrovském klání „půlitrů“ na sebe upozornil polský jezdec Adrian Woźniak, který teprve v letošním roce začal soutěžit na ploché dráze. Při soubojích o první pozici, ale dvakrát doplatil na pád ve druhé zatáčce prakticky ve stejném místě.

10. Smetana, Novák, Rybář

Celkové pořadí (po odečtení nejhoršího výsledku): 1. Zdeněk Holub – 83, 2. Eduard Krčmář – 80, 3. Ondřej Smetana – 73, 4. Patrik Mikel – 61, 5. Michal Škurla – 59, 6. Filip Hájek – 45, 7. Michal Tomka (Slovensko) – 40, 8. Josef Novák – 36, 9. Patrik Búri (Slovensko) – 34, 10. Martin Mejtský – 32, 11. Michael Härtel (Německo) – 26, 12. Adam Fencl – 25, 13. Žiga Kovačič (Slovinsko) – 21, 14. Kryštof Rybář – 16, 15. Adrian Woźniak (Polsko) – 15…

O držiteli titulu juniorského Mistra republiky se rozhodne 3. října v Březolupech.