Josef Franc vyhrál Challenge!

Včera odpoledne se na 600 metrové dráze v nizozemském Rodenu odjela velkoryse pojatá Challenge MS na dlouhé dráze.

Protože ze známých příčin nemohlo být uskutečněno kvalifikační kolo v německém Scheeselu, bylo do Challenge nasazeno hned 25 jezdců, kteří se ve 25 jízdách utkali o čtyři místa zajišťující start v příštím ročníku Grand Prix na dlouhé dráze. Závod v Rodenu mohlo přímo sledovat pouze 250 diváků. Cena vstupenky byla z tohoto důvodu navýšena na 100 euro, což pořadatelé alespoň částečně kompenzovali několika bonusy.

Česká republika dostala přidělena tři místa, která obsadili naši v současnosti nejlepší dlouhodrážní jezdci. Nejlépe, nejen z českých, ale ze všech zúčastněných závodníků si vedl Josef Franc.

Pepa se skvěle připravil, dokázal čtyři jízdy vyhrát a pouze ve svém posledním startu dojel druhý. V něm však jel na vypůjčeném motocyklu od Hynka Štichauera, neboť měl potíže s motorem a odpružením na vlastním. Po závodě také Hynkovi za tuto pomoc, jež mu pomohla vyhrát celou Challenge, děkoval.

I Hynek Štichauer zajel povedený závod. Dvakrát dojel druhý a dvakrát třetí. V závěrečné jízdě pak dokonce vyhrál. 14 bodů znamenalo sedmou příčku, pouhé dva body o postupu do finále MS na dlouhé dráze 2021. Třetímu českému zástupci se příliš nedařilo. Martin Málek sice dokázal jednu rozjížďku vyhrát, ale v dalších přidal pouze jeden bod a celkově obsadil 19. pozici.

Kromě Josefa France si postup zajistili i dva domácí jezdci. Druhé místo si vyjel stále ještě junior Romano Hummel a čtvrtý skončil zkušený Theo Pijper. Třetí příčku si vybojoval Němec Max Dilger. Těsně za postupovými pozicemi skončil jeho krajan Bernd Diener. Jezdec, jehož věk už překročil hranici 60 let, potřeboval k udržení šance na postup ve své poslední jízdě zvítězit, ale to mu překazil Hynek Štichauer. Jeden bod scházel také Dánovi Kennethu Kruse Hansenovi, jenž obsadil šesté místo. Nejlepším z britských jezdců byl až osmý Zach Wajtknecht.

20.9. Challenge na dlouhé dráze, Roden (Speed Centre – 600 m)