Jawa Cup jde do druhého ročníku

Během pardubického třídenního závodění přijde na řadu i kubatura dvěstěpadesátek. Konkrétně v pátek se šest dvojic střetne ve druhém ročníku Jawa Cup, v mítinku vloženém do letošní Zlaté stuhy juniorů.

Závod má stejný formát jako v minulém roce, osm jízd základního rozpisu a navíc velké finále, to vše vždy se šesti mladými závodníky na dráze.

Firma Jawa jako promotér závodu má ve své moci jezdecké obsazení, to však dosud nebylo plně potvrzeno, a tak nyní známe deset z dvanácti přihlášených plochodrážníků.

Při zranění Adama Fencla by měl Kryštofa Rybáře doplnit domácí Josef Novák. Pardubický závodník v důsledku tedy patrně vypadne ze startovní listiny Zlaté stuhy, Evžen Erban za něj tak bude muset hledat zahraniční náhradu. Druhé pusté místo registrujeme v týmu Francie, kde některého z krajanů netrpělivě vyhlíží Steven Goret.

Jisté se zdá být, že za dva roky existence Jawa Cupu budou známí dva různí vítězové. Ve startovní listině zatím chybí ruský zástupce, byli to přitom právě Rusové, kteří díky duu Kiril Chvan – Gleb Čugunov ovládli Jawa Cup v minulém roce.

Česká republika
1 Kryštof Rybář
2 bude doplněno

Velká Británie
3 Jack Smith
4 Zach Wajtknecht

Polsko
5 Igor Kopec-Sobczyński
6 Marcin Turowski

Německo
7 Darrel de Vries
8 Niels-Oliver Wessel

Dánsko / Velká Británie
9 Kenneth B. Jurgensen
10 Kyle Bickley

Francie
11 Steven Goret
12 bude doplněno

foto: Petr Makušev (sportphoto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?