Jaroslav Vaníček nesestupuje z nejvyššího stupínku

Jako vložený závod Přeboru ČR se v sobotu v Liberci jelo mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm. Svoji dominanci znovu maximálním bodovým ziskem prokázal Jaroslav Vaníček. Druhé místo pro sebe získal Štěpán Jurča z Březolup. O třetím místě stejně jako v závodě přeboru musel rozhodnout rozjezd. Lépe si v něm vedl druhý v průběžném pořadí šampionátu divišovský Vojtěch Šachl, když porazil pardubického Jana Jeníčka. Páté místo obsadil slánský Bruno Belán, kterému patří třetí příčka v hodnocení šampionátu.

Dvanáctiletý Jaroslav Vaníček dominuje nejen českému šampionátu ve třídě do 125 ccm na klasické dráze, kdy ze zatím sedmi odjetých závodů jich šest vyhrál, ale slaví i mezinárodní úspěchy.

V srpnu v Divišově při Evropském poháru mládeže zvítězil. Úspěch českých nejmladších plochodrážních jezdců podtrhli stříbrný Bruno Belán a bronzový Vojtěch Šachl.

Další skvělý úspěch si připsali čeští mladíci za výrazné podpory firmy Shupa 1. září ve francouzském Morizes. V rámci MS družstev na dlouhé dráze se zde konal Zlatý pohár mládeže ve třídě do 125 ccm (neoficiální Mistrovství světa v této třídě).

Českou republiku zde zastupovali tři jezdci. Jaroslav Vaníček, Bruno Belán a Daniel Klíma, který už jinak závodí na „pětistovce“ a v Morizes nahradil zraněného Milana Dobiáše.

Všichni tři naši zástupci se v závodě drželi v čele a postoupili do semifinále. Jaroslav Vaníček vyhrál všechny čtyři rozjížďky, Bruno Belán ztratil v základní části pouze bod a Daniel Klíma v ní vyjel 10 bodů.

Semifinále bylo konečnou pro Dana Klímu, který do finále těsně nepostoupil pouze na pomocná kritéria a obsadil konečnou šestou příčku.

Ve finále se střetli naši Vaníček a  Belán, do té doby neporažený Němec Marlon Hegener, Brit Sam McGurk a domácí Tino Bouin. Od startu se do čela prodrala česká dvojice a přestože ve druhém kole Sam McGurk předjel Bruno Belána, dosáhli čeští mladíci dalšího výrazného úspěchu.

Jaroslav Vaníček se stal neoficiálním mistrem světa v této kategorii a slánský Bruno Belán si vyjel bronzovou medaili.