Jannick de Jong mistrem světa na dlouhé dráze, Josef Franc na celkovém pátém místě

Závěrečným závodem ve francouzském Morizes včera večer skončil také seriál Grand Prix na dlouhé dráze. Zvítězil v něm Holanďan Jannick de Jong a zároveň si po titulech mistra Evropy na trávě zajistil i premiérový titul mistra světa. V bodovém hodnocení přeskočil obhájce titulu Erika Rissa, který se tak musel spokojit se stříbrnou medailí.

Bronzovou medaili si hned ve své úvodní sezóně v seriálu vyjel francouzský mladíček Dimitri Bergé a odsunul na nepopulární čtvrté místo Thea Pijpera.

Náš Josef Franc si polepšil na celkové výborné páté místo, když v Morizes ve finále dojel čtvrtý. Pepa si tak pojistil svoji účast v seriálu Grand Prix i v následujím roce.

Vítěznému Jannicku de Jongovi dělali v Morizes na stupních vítězů společnost domácí, druhý Mathieu Tresarrieu a třetí Dimitri Bergé.

Finále: de Jong, M. Tresarrieu, Bergé, Franc, Riss

Konečné pořadí šampionátu:      1. de Jong –  75, 2. Riss – 68, 3. Bergé – 64, 4. Pijper – 61, 5. Franc – 53, 6. M. Tresarrieu – 50, 7. Joonas Kylmäkorpi – 46, 8. Hall – 44, 9. Michael Härtel – 36, 10. S. Tresarrieu – 31, 11. Tebbe – 29 , 11. Phillips – 29, 13. Katt – 27, 14. Huckenbeck – 23, 15. Appleton a Fabriek – 21, 17. di Palma a Henry van der Steen – 4, 19. Dubrana – 1

zdroj:speedway.org