Jan Kvěch podepsal smlouvu v polské Ekstralize

To, o čem se již několik týdnů mluvilo, se včera stalo skutkem. Čerstvě osmnáctiletý Jan Kvěch podepsal tříletou smlouvu s klubem nejvyšší polské soutěže PGE Ekstraligy Stelmetem Falubaz Zielona Góra.

Zájem měly i další ekstraligové kluby jako Wlokniarz Czestochowa nebo Stal Gorzów, ale Jan se rozhodl pro Falubaz. Není divu, že se o český talent přetahovaly týmy nejlepší ligy světa. Jihočeský mladík měl skvělou sezónu. Mezi zkušenějšími jezdci obsadil šesté místo v MS juniorů, vyhrál Evropský pohár do 19 let, pomohl pražské Markétě k titulu v Extralize, 1. lize i dvojicích. Sám se stal českým šampiónem do 19 i 21 let a v seniorském mistrovství vybojoval bronzovou medaili.

Výborně si vedl i v polském juniorském mistrovství družstev, kterého se letos čeští junioři prvně zúčastnili. Ve 13 závodech startoval dohromady v 52 jízdách, ze kterých 32 vyhrál a 14x dojel druhý.

Na klubovém webu falubaz.com je s Janem rozhovor , ve kterém se v krátkosti představuje a popisuje své pocity z přestupu do Falubazu a cíle do další závodní kariéry.

V závěru rozhovoru uvádí:¨ Přestup do Zieloné Góry je to nejlepší, co se mi mohlo stát. Musím se rozvíjet a Stelmet Falubaz mi takovou příležitost poskytne. Jsem velmi rád, že jsem vstoupil do takového klubu. Zielona Góra je město dobře známé v prostředí ploché dráhy. Je mi ctí být součástí tohoto týmu. Po docela dobré sezóně 2019 doufám v ještě lepší výsledky v příštím roce. Chtěl bych zadebutovat v PGE Ekstralize a pomoci týmu získat v ní medaili. V budoucnu bych chtěl postoupit do Grand Prix a poté se stát i mistrem světa“.

Debut v nejvyšší polské lize hned v úvodní sezóně však nebude pro Jana Kvěcha nijak jednoduchým úkolem, neboť v sestavě Falubazu budou hned tři současní jezdci Grand Prix (Martin Vaculík, Patryk Dudek a Antonio Lindbäck) a dva bývalí účastníci seriálu o mistra světa (Michael Jepsen Jensen a Piotr Protasiewicz). Jako pravděpodobnější se proto jeví, že buď bude při ligových utkáních připraven jako náhradník nebo bude uvolněn na hostování do některého klubu z nižších lig.

Jak to dopadne se budeme moci přesvědčit až v příští sezóně, ale každopádně už teď můžeme Janovi popřát, ať se mu daří dál rozvíjet jeho nesporný plochodrážní talent.

Stelmet Falubaz Zielona Góra 2020:
Senioři
:
Patryk Dudek (1992)
Michael Jepsen Jensen (1992)
Jan Kvěch  (2001)
Antonio Lindbäck (1985)
Sebastian Niedźwiedź (1997)
Piotr Protasiewicz (1975)
Martin Vaculík  (1990)

Junioři:
Nikodem Bartoch  (2001)
Damian Boduch (2000)
Sebastian Helwig (2001)
Norbert Krakowiak (1999)
Jakub Osyczka (2000)
Damian Pawliczak (1999)
Mateusz Tonder (1999)
Nile Tufft (2001)
Fabian Ragus (2003)

zdroj: zuzel.falubaz.com, sportowefakty.pl

foto: František Žeha

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?