Jan Holub jede do Daugavpilsu

V sobotu jsou na programu zbývající dvě kvalifikační kola Speedway European Championships. Vedle francouzského Lamothe-Landerronu půjdou na závod úvodní fáze mistrovství Evropy jednotlivců i diváci v Daugavpilsu.

Český plochodrážní sport měl v Lotyšsku původně reprezentovat Martin Málek, ale ten se ze zdravotních důvodů omluvil. Číslo jedna tak v sobotu oblékne Jan Holub, Málkův klubový kolega z Greplu Mšeno.

Výměna českých jezdců není jedinou změnou ve startovní listině. O víkendu se na Best Pairs po ošklivém pádu v Esbjergu zranil Peter Ljung, v jeho místě tak švédská federace do Daugavpilsu vyslala jezdce místního Lokomotivu Joonase Kylmäkorpiho. Ten je držitelem švédského i finského občanství a jezdí nyní se švédskou licencí.

Jurica Pavlic už startoval v kvalifikaci v Maďarsku a Chorvaté nemají k dispozici druhého závodníka staršího šestnácti let, a tak chorvatské místo připadlo dánské federaci, jež do Lotyšska vysílá zkušeného Hanse Andersena.

Vedle Kylmäkorpiho disponují skvělou znalostí místního oválu i Kjastas Puodžuks, Andžejs Lebeděvs a tamní rezident Grigorij Laguta. Když k nim přidáme ještě juniorského mistra světa Piotra Pawlického, získáme skupinku závodníků, jež bude patřit mezi hlavní adepty na pět postupových míst.

Startovní listina:
1 Martin Málek Jan Holub (Česká republika)
2 Fritz Wallner (Rakousko)
3 Grigorij Laguta (Rusko)
4 Ghoerghe Adrian Sorin (Rumunsko)
5 Andžejs Lebeděvs (Lotyšsko)
6 Peter Ljung Joonas Kylmäkorpi (Švédsko)
7 Hans Andersen (Dánsko)
8 Patrik Búri (Slovensko)
9 Andrej Karpov (Ukrajina)
10 Rasmus Jensen (Dánsko)
11 Piotr Pawlicki (Polsko)
12 Stanislav Mělničuk (Ukrajina)
13 Andrej Kudrjašov (Rusko)
14 Karol Baran (Polsko)
15 Kjastas Puodžuks (Lotyšsko)
16 Milan Manev (Bulharsko)

17 Jevgenijs Kostigovs (Lotyšsko)
18 Ivans Plešakovs (Lotyšsko)

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?