Jakub Jamróg nadále ve Slaném

Prvním zahraničním závodníkem, který má jistotu angažmá v nadcházejícím ročníku domácí extraligy, je Jakub Jamróg. Polák bude třetí sezonu v řadě hájit barvy Slaného.

Mistr Argentiny 2015 nastoupil se slánskou vestou v nedávno skončené sezoně jen do dvou závodů, spokojenost se spoluprácí však byla na obou stranách, a tak se „Kuba“ týmu Milana Macha upsal i na rok 2016.

3ton nasadil Jamróga do závodu v Divišově, kde na týmové konto přispěl dvanáctibodovým zápisem, a do závěrečného podniku v Pardubicích, kde čtrnácti body v pěti jízdách pomohl k nečekánému triumfu slánských.

Vedle Slaného už má rodák z Ostrówa Wielkopolského jistý kontrakt i v Holstedu, kde bude o jednu z pěti závodních vest soupeřit i se Zdeňkem Holubem. Naopak otevřené zůstavají možnosti čtyřiadvacetiletého závodníka v jeho domovině, není dosud jisté zda setrvá ve skladu lodžského Orla, či zkusí hledat štěstí jinde.

Vedle české a dánské soutěže bude sympatický jezdec jistě hledat i angažmá ve Švédsku, tam v letošním roce figuroval na soupisce Masarny Avesta, ale nominaci na závod hegemona Alsvenskanu neobdržel ani jednou.

zdroj: espeedway.pl, jamrogracing.pl
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?