Jack Holder vyhrál a čelo se vyrovnalo

Třetí podnik australského šampionátu se včera odjel v Milduře. Městě na severozápadě státu Victoria z jehož okolí pocházejí hvězdy ploché dráhy jako mistři světa Jason Crump a Leigh Adams.

Základní část ovládl bez ztráty bodu mistr Austrálie z roku 2016 Brady Kurtz a protože se mu tentokrát podařilo dokončit i finále (dojel druhý), v průběžném hodnocení šampionátu se posunul do vedení společně s Rohanem Tungatem. Rohanovi se nepovedly poslední dvě jízdy základní části a až jako poslední postoupil do finále B. V něm však dokázal zvítězit a třetím místem ve finále A si připsal drahocenné dva body, které ho udržely na vyrovnané pozici s Brady Kurtzem v boji o australský titul, o kterém se rozhodne v neděli v Gillmanu.

V Milduře nakonec ve finále zvítězil Jack Holder a čtvrtý dojel Sam Masters. Pátý skončil Max Fricke, který těsně nepostoupil do finále. Tuto trojici jezdců dělí v průběžném hodnocení pouze dva body a zřejmě v Gillmanu mezi sebou svedou bitvu o bronzovou medaili.

Na šestém místě v Milduře skončil Mason Campton s pěkným ziskem 12 bodů a vyhoupl se na stejnou pozici i celkově. Smůlu měl mladíček Matthew Gilmore. Dvakrát těsně před cílem upadl z druhého respektive prvního místa a přišel tak o pět téměř jistých bodů.

Minulou sobotu se na dráze Moore Park v Christchurchi uskutečnil 76. šampionát Nového Zélandu. Na startu se objevilo pouze 11 jezdců, z nichž čtyři postoupili do finále, které se jelo na tři jízdy. Jednoznačně zvítězil v současnosti jediný novozélandský jezdec mezinárodní úrovně Bradley Wilson – Dean, který bude letos v britské Premiership startovat za Somerset Rebels. Stříbro si vyjel Andrew Aldridge a bronz Ryan Terry- Daley.

1.Bradley Wilson – Dean – 9, 2. Andrew Aldridge – 5, 3. Ryan Terry – Daley – 4, 4. Jake Gillespie – 0.

12.1. Mistrovství Austrálie – Finále 3, Mildura (Olympic Park)