I Pardubice mají jasno

Krátce po schválení kalendáře závodů mistrovství světa v sezoně 2016 bylo potvrzeno i to, kdy se bude v Pardubicích bojovat o 68. Zlatou přilbu. Tradiční podnik si našel v kalendáři místo ve velmi podobném datu jako v ročníku 2015.

Osmašedesátá zlatá přilba najde svého majitele v neděli 18. září 2016 odpoledne. Znovu jako v letošním roce se tedy jedná o třetí záříjovou neděli. Tento termín slibuje větší pravděpodobnost příjemného počasí končícího léta, zároveň však s sebou přináší velkou pravděpodobnost termínové kolize s vyřazovacími boji zejména polských ligových soutěží.

Už jedenačtyřicet let kráčí se Zlatou přilbou rukou společnou a nerozdílnou závod o Zlatou stuhu juniorů. Po delším čase se „Stuha“ pojede v sobotu. Program doplní 3. ročník Jawa Cupu ve třídě do 250 ccm.

Už pošesté za posledních osm ročníků budou Pardubice hostit individuální světové finále juniorů, v nadcházejícím roce tomu tak však bude netradičně již na začátku celého třídenního plochodrážního svátku. Ve Svítkově se tentokrát nebudou rozdávat světové medaile, na začátek října je naplánován ještě závěrečný finálový závod v Polsku.

Někteří účastníci juniorského finále budou v Pardubicích k vidění už na jaře. Stejně jako letos i v roce 2016 východočeští pořadatelé hostí ještě první kvalifikační klání o postup mezi nejlepší juniory světa. Minimálně čtyři místa budou v Pardubicích k mání v pátek 20. května.

16/09/16 II. finále Mistrovství světa juniorů
17/09/16 42. Zlatá stuha juniorů + 3. Jawa Cup 250 ccm
18/09/16 68. Zlatá přilba města Pardubic

foto: Martin Pibyl (martinpibyl.com)

Máte k tomu co říct?