I letos bude pokračovat Pohár přátelství

UPRAVENO – V loňském roce byla vytvořena nová plochodrážní soutěž: Pohár přátelství (Speedway Friendship Cup), která má být příležitostí hlavně pro mladé jezdce získat více závodních zkušeností.

Vloni soutěžilo pět klubů, jenž se utkávaly jak v závodech družstev tak i jednotlivců. Pro letošek došlo k několika změnám. Jednak budou soutěžit pouze čtyři kluby, neboť se odhlásil polský Ślask Świetochlowice, protože bude letos rekonstruovat svůj stadion a neuspořádá žádný závod. Poháru přátelství se nezúčastní ani Zlatá přilba Pardubice, ale místo ní svoji účast potvrdila Markéta Praha, která chce nabídnout více závodních možností svým mladým jezdcům. V soutěži se dále představí jezdci zastupující ukrajinské Rovno (loňský vítěz), slovenskou Žarnovici a maďarský Debrecen.

Ke změnám došlo i v samotném systému závodů. Pojede se pouze soutěž družstev. V každém závodě se tedy utká čtveřice týmů. Družstvo bude mít čtyři členy (2 seniory a 2 juniory). Získané body se jezdcům budou započítávat i do individuální klasifikace.

Zajímavostí je, že domácí závod Markéty, který se odjede 15. září, pražský klub přenechal pořadatelům v Kopřivnici.

Kalendář Poháru přátelství 2018:

02.6. Debrecen

24.8. Rovno

15.9. Kopřivnice

16.9. Žarnovica


zdroj: sportowefakty.pl, automoto.rv.ua

Označeno štítky: Štítky:
  1. Zajímavá informace o té Tatře. Že je Tatra významným partnerem našeho klubu v Kopřivnici to jo, ale Pohár přátelství? Být autorem textu, radši bych si to ověřil.

Máte k tomu co říct?