Holub a Krčmář s divokými kartami

Již příští víkend poznáme v Pardubicích nového juniorského mistra světa. Titulu je zatím nejblíže Bartosz Zmarzlik, nyní již víme, že k třinácti pronásledovatelům se přidá i český tandem Zdeněk Holub a Eduard Krčmář, kterým byla podle očekávání přiznána divoká karta.

Oba čeští reprezentanti tak poněkud symbolicky završí svoji krátkou cestu letošním juniorským světovým šampionátem, oba totiž v Pardubicích v kvalifikačním kole neúspěšně bojovali o postup do finálového seriálu. Pro Krčmáře to je už třetí divoká karta pro pardubické finále v kariéře, v roce 2012 skončil jedenáctý, minulý rok dvanáctý.

Náhradníky pro pardubický závod budou rovněž mladí čeští jezdci. Vesty s čísly 17 a 18 obléknou Ondřej Smetana a Patrik Mikel. Z týmu juniorské reprezentace se tak nedostalo na pražského Michala Škurlu.

Podobně jako v druhém finálovém podniku v polském Lublinu, i v Pardubicích nastoupí do závodu jezdce, který kvalifikačním sítem neprošel. Jedná se o Němce Valentina Grobauera, jenž nahrazuje Ukrajince Aleksandra Loktajeva. „Saša“ je totiž distancovaný po pozitivním dopingovém testu, v rámci něhož byla v závodníkově těle nalezena marihuana.

Za formalitu se považuje boj o zlato, Bartosz Zmarzlik v něm má 26 bodů a komfortní čtyřbodový náskok před nejbližím pronásledovatelem. Tím je vítěz druhého finále Pawel Przedpelski (22 bodů), za kterým na cenný kov pomýšlí více závodníků. Jsou jimi Anders Thomsen (21 bodů), Mikkel Michelsen (20) a Mikkel Bech s Maxem Frickem (po 17).