Hancock ukončil sezonu, ale přijede do Prahy

Zraněné rameno již v sezoně 2017 nepustí Grega Hancocka do sedla závodního stroje. Veterán z Kalifornie však bude ve zbytku ročníku k vidění na plochodrážních stadionech. V příštím týdnu bude doprávazet americko-polský tým při finále Mistrovství světa do 250ccm v Praze na Markétě.

Pád na schodech několik dní před Grand Prix Velké Británie ukončil sezonu Grega Hancocka. Hancock si při nešťastném škobrtnutí ve svém vlastním domě komplikovaně poranil ramenni kloub, který nyní potřebuje operaci. V důsledku zranění Hancock objel v Cardiffu půl kola a do Malilly nepřicestoval vůbec. Přes veškeré úsilí se nepodařilo rameno posílit takovým způsobem, aby vydrželo zátěž čtyř kol na oválu. S takovým vědomím se sedmačtyřicetiletý závodník rozhodl pro brzkou operaci.

Následující týden hostí Praha historicky první Mistrovství světa ve třídě do 250ccm. V tomto týdnu už do Evropy přicestovali američtí reprezentanti Colton Hicks a Sebastian Palmese, kteří budou společně s Polákem Wiktorem Lampartem členy nově vzniklého Teamu Hancock / Haj.

Greg Hancock založil tým s někdejším závodníkem a svým dlouholetým šéfmechanikem Rafalem Hajem. Společně postavili motorky a zároveň i s dalšími Hancockovými mechaniky budou po celý průběh pražského kempu mladým závodníkům k dispozici.

Legendární závodník bude k dispozici nejen mladým členům svého týmu, ale i novinářům a zejména fanouškům. Hancock přislíbil účast na úterní tiskové konferenci a svědomitě se již připravuje i na setkání s fanoušky. „Příprava dárků na autogramiádu při finále Mistrovství světa do 250ccm v Praze. Kdo dorazí?,“ napsal Hancock ke vše vypovídající fotce na svůj instagram. Společná autogramiáda Američana a všech finalistů bude probíhat ve čtvrtek před finále od 17:15 do 17:30.

zdroj: TZ AK Markéta, greghancock.com
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?