Grand Prix se vrátí do Varšavy

Po značně nevyvedeném historicky prvním závodě Grand Prix ve Varšavě z úvodu letošní sezony bylo další pořádání mistrovství světa v polském hlavním městě nejasné. Nyní však bylo potvrzeno, že se nejlepší jezdci světa na Národní stadion v příští sezoně opět vrátí.

Lotto Varšava Grand Prix Polska 2016 byla naplánována na 14. května příštího roku. Pořadatelé závodu se dušují, že k opakování problémů z letošního roku již nedojde. K dispozici prý tentokrát budou záložní startovací zařízení, na dráze by měl tým Oleho Olsena pracovat až devět dní. Oproti letošnímu roku je závod posunut skoro o měsíc a i teplejší květnové počasí by mělo pomoci lepšímu spojení materiálu. Ovál si v týdnu před závodem vyzkouší vybraní polští junioři v závodě za zavřenými dveřmi. Podobný test se odehrál i před letošní Grand Prix v Cardiffu.

Den po Grand Prix bude Stadion Narodowy hostit duel Polsko – Zbytek světa, a právě tento závod by měl být odměnou pro zklamané fanoušky, kteří byli svědky letošní blamáže. Ti, kdo byli v dubnu na závodě a zakoupí mezi 19. a 26. říjnem vstupenky do Varšavy i na příští rok, budou mít volný vstup na souboj polské družiny proti výběru zbytku světa a navíc zdarma obdrží program. Po 26. říjnu začne regulérní předprodej vstupenek.

Varšavský závod je čtvrtým, který má v kalendáři Grand Prix své pevné datum. Nyní už víme, že 11. června se pojede v Horsens. Jubilejní dvacátá Grand Prix České republiky zavítá do Prahy v sobotu 25. června. Druhý červencový víkend je pak na programu závod v Cardiffu.

Vstupenky na Grand Prix České republiky v prodeji

Grand Prix České republiky slaví v roce 2016 kulaté narozeniny. Jubilejní dvacátý ročník se na Markétě pojede v sobotu 25. června. Vstupenky na vrchol domácí plochodrážní sezony jsou již v prodeji, do konce roku 2015 jsou k mání se slevou. On-line předprodej je k dispozici prostřednictvím sítě Ticket Portal.

Platné smlouvy na nadcházející ročník Speedway Grand Prix mají i stadiony v Toruni, Stockholmu, Tampere, Malille, Melbourne a nově i v Gorzowě Wielkopolském, jehož představitelé podepsali nový tříletý kontrakt. Po jeho vypršení se navíc na Janczarzowě stadionu pojede finále Speedway World Cupu.

Další lokace zatím potvrzeny nebyly, očekává se, že se cyklus vrátí do Německa, kde by mohl Velkou cenu hostit stadion v Teterowě. Důležité jednání o podobě kalendáře Grand Prix bylo naplánováno na právě končící víkend. Výstupy z něj napjatě očekáváme.

foto: Petr Makušev /sportphoto.cz/
zdroj: vlastní informace, przegladsportwy.pl, speedwaygp.com

 

 

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?