Francouzský mladík přidává další úspěch

Včera odpoledne byl na svítkovském stadionu v Pardubicích zahájen třídenní plochodrážní svátek. Jako první závod bylo na programu druhé finále MS juniorů.

Českou republiku v něm zastupovali jako stálý účastník Eduard Krčmář a divokou kartu pořadatele obdržel 18 letý Patrik Mikel z Březolup.

Eda začal výborně, v první jízdě nejlépe odstartoval a i když jej později předjel Jack Holder, dojel si pro dva body. V páté jízdě dokonce zvítězil, když za sebou nechal Pawla Przedpelského i Roberta Lamberta. V 9. rozjížďce odstartoval druhý za Adamem Ellisem, tuto pozici si držel téměř celou jízdu až do poslední zatáčky, ve které jej těsně překonal Patrick Hansen. Tento ztracený bod jej nakonec stál postup do semifinále, neboť v dalším průběhu se mu již další body připojit nepodařilo. V celkovém hodnocení patří Edovi spolu s Viktorem Kulakovem jedenácté místo. Poslední finálový podnik seriálu MS juniorů se pojede 2. října na stadionu Edovo polského klubu Wybrzeźe Gdańsk.

Patrik Mikel po nevydařených startech přez veškerou snahu své soupeře porazit nedokázal a závod zakončil se ziskem jednoho bodu. Náhradníci Ondřej Smetana a Josef Novák příležitost ke startu nedostali.

20 letý rodák z Marmande Dimitri Bergé prožívá úspěšné období. Před týdnem se v Lamothe Landerron, po rozjezdu s Eduardem Krčmářem, stal juniorským mistrem Evropy. V dlouhodrážní Grand Prix letos vyhrál již dva mítinky a dnes v německé Vechtě bude bojovat o jednu z medailí tohoto mistrovství světa. Dlouhá dráha v Pardubicích mu včera také vyhovovala a s přehledem postoupil do finále. V něm sice nejlépe odstartoval Max Fricke, ale po chybě se propadl až na konec pole. Otevřela se tak šance pro Dimitriho, který ji naplno využil a v cíli mohl slavit vítězství i v závodě MS juniorů.

Druhý ve finále dojel stále ještě 17 letý dánský talent Patrick Hansen, kterému v Pardubicích radil i legendární Hans Nielsen (v minulosti dělal Patrickův otec Hansovi mechanika). Třetí příčku vybojoval Max Fricke, když ještě stihl předjet svého kamaráda Jacka Holdera.

Neúspěchem skončil závod v Pardubicích pro vítěze úvodního klání juniorského MS v King´s Lynn Krystiana Pieszczeka, přestože první polovina tomu nenasvědčovala. Krystian měl po třech startech osm bodů a i ve svém čtvrtém vystoupení se dostal do vedení, pak jej ale postihl defekt motocyklu a poté už přidal jen jeden bod. Do semifinále postoupili ještě Robert Lambert, Pawel Przedpelski a dnešní velký favorit na zisk titlu Mistra světa na dlouhé dráze Erik Riss.

V celkovém pořadí do čela postoupili Max Fricke s Robertem Lambertem o bod zpátky je Krystian Pieszczek a další čtyři body zpět jsou Dimitri Bergé a Jack Holder. Závěrečný závod v Gdańsku, tak slibuje dramatickou zápletku.