Finále Světového poháru příští rok uspořádají v Manchesteru

Po deseti letech se finále Světového poháru (Speedway World Cup) uskuteční opět ve Velké Británii. V roce 2016 jej  diváci uvidí 30. července na novém, v současnosti dokončovaném, National Speedway Stadium v Manchesteru.

Nový stadion klubu Belle Vue Aces bude mít svou závodní premiéru 19. března při Memoriálu Petera Cravena. Kolem jeho 350 metrů dlouhé dráhy bude moci sledovat závody až šest tisíc diváků (z toho 1 800 sedících).

Družstvo vedené Taiem Woffindenem bude jako zástupce pořadatelské země nasazeno přímo do finále a bude tak mít možnost zopakovat poslední medailový úspěch týmu Velké Británie ve Světovém poháru, který právě v roce 2006 na domácí dráze v Readingu obsadil třetí místo.

Systém Světového poháru zůstává i v příštím roce stejný. Do finálového turnaje ještě postoupí vítězové obou semifinálových závodů ( jeden z nich by se měl uskutečnit 26. července ve švédském Västerviku) a vítěz Race Off, který se odjede 29. července také v Manchesteru, tedy pouhý den před finále.

Do semifinálových závodů jsou nasazeny týmy: letošní vítěz Poháru Ove Fundina Švédsko, stříbrné Dánsko, bronzové Polsko, Austrálie, USA, Rusko, Česká republika a jako poslední do nich postoupí vítěz kvalifikačního turnaje.

 

zdroj: speedwaygp.com, sportowefakty.pl

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?