Fantazie! Doyle má čistý hattrick, šampionát nového lídra

V sobotu se ve švédském hlavním městě na stadionu nesoucím název Friends Arena jel devátý podnik letošního šampionátu Grand Prix a diváci na tribunách byly svědky možná historického momentu. Nejen, že viděli další spanilou jízdu Jasona Doyla, který se probojoval až na čelo celého šampionátu, ale zároveň viděli, jak završil svůj čistý hattrick. Vyhrál totiž třetí závod v řadě, což se jen tak někomu nepovedlo. Dohromady vyhrál v této sezóně už čtvrtý závod. Ukázal, že má skvělou formu a na závěr sezóny je připraven skvěle. Připravit ho o titul bude určitě těžké. Na Hancocka najel v tomto závodě deset bodů a s náskokem pěti bodů je nyní v čele.

V závodě ale nedělal australským fanouškům radost jen Doyle, ale také Chris Holder, který se probojoval až do finále a nakonec si dojel pro stříbrnou medaili. Za sebou pak nechal dvě překvapení závodu, Švéda Fredrika Lindgrena a Slovince Mateje Zagara.

O velký zájem diváků si od začátku říkal souboj mezi Američanem Hancockem a Australanem Doylem, kteří spolu na dálku bojovali o první příčku šampionátu. Australan ale v závodě ukázal, že je aktuálně ve famózní formě a po základní sazbě rozjížděk, kterou vyhrál už bylo na čele šampionátu vyrovnáno. A když hvězdný Hancock nepostoupil následně do finále, bylo jasné, že bude sesazen.

Zatímco se všichni ale soustředili zejména na tyto dva, až nečekaně dobře se mezitím dařilo Mateji Zagarovi a Fredriku Lindgrenovi. Slovinec jel od první rozjížďky, v níž porazil i Doyla, perfektně a diváci ho nepoznávali. Po dvaceti rozjížďkách byl nakonec druhý. Mezi něj a Lindgrena se ještě stačila vtěsnat dvojice bojující o třetí příčku průběžného pořadí, Woffinden a Zmarzlik. Do semifinále se dále dostali ještě Pawlicki, Holder a již zmíněný Hancock.

Do semifinále se už poněkolikáté vřadě neprobojovali členové top osmičky, Maciej Janowski a Antonio Lindback. Polákovi s osmi body ale tentokrát účast ve vyřazovacích bojích unikla jen o kousek. Za branami postupu zůstal pak i dobře jedoucí Iversen, který dvě rozjížďky dokonce vyhrál. Nedařilo se ani ostatním Dánům, Kildemadovi a Jepsen-Jensenovi. Poslední skončil Harris, který si nevyjel jediný bod.

Konečné pořadí závodu:

1. Jason Doyle – 19
2. Chris Holder – 13
3. Fredrik Lindgren – 14
4. Matej Zagar – 15
5. Bartosz Zmarzlik – 12
6. Piotr Pawlicki – 11
7. Tai Woffinden – 10
8. Greg Hancock – 9
9. Maciej Janowski – 8
10. Niels-Kristian Iversen – 7
11. Peter Kildemand – 6
12. Kim Nilsson – 5
13. Antonio Lindback – 4
14. Michael Jepsen Jensen – 4
15. Jacob Thorssell – 1
16. Chris Harris – 0

Průběžné pořadí šampionátu po sedmém kole:

1. Jason Doyle – 123
2. Greg Hancock -118
3. Tai Woffinden – 107
4. Bartosz Zmarzlik – 100
5. Chris Holder – 98
6. Piotr Pawlicki – 81
7. Maciej Janowski – 80
8. Antonio Lindback – 74

9. Fredrik Lindgren – 73
10. Niels-Kristian Iversen – 64
11. Matej Zagar – 64
12. Nicki Pedersen – 62
13. Peter Kildemand – 62
14. Andreas Jonsson – 39
15. Chris Harris – 33

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?