Extraliga se vrací do Liberce

Letošní druhé kolo českého šampionátu družstev se odjede zítra od 16:30 hodin v Liberci. Na kraťoučkém oválu severočeského města se čtyři účastnické týmy představí v téměř nezměněných sestavách jako před týdnem v Pardubicích.

Vítěz úvodního závodu Zlatá přilba naplní známé heslo o tom, že vítězná sestava se nemění. Ve stejné sestavě jako v Pardubicích pojede i pražská Markéta, ale u ní se nebude jednat o vítěznou, naopak trochu překvapivě v prvním kole obsadila až poslední čtvrté místo. Uvidíme jestli se jí tentokrát bude dařit lépe.

Domácí, kteří spojili síly s polským Gnieznem, jako jediní nasadili čtveřici bez náhradníka. Z tohoto kvarteta je však pouze junior Mikolaj Czapla kmenovým jezdcem Startu Gniezno. Marcin Nowak a Norbert Kościuch obyčejně startují za prvoligový Orzel Lódź a Lars Skupień za druholigovou Poznań.

Slaný také staví na stejnou základní čtveřici. Zkušeného Poláka Grzegorze Walaska, mladého Lotyše Rićardse Ansviesulise, juniora Jana Macka a hostujícího Ondřeje Smetanu. Pouze jako náhradník bude místo Martina Málka připraven Milan Dobiáš.

3.8. Extraliga družstev, Liberec (stadion Letná – 285 m), rozhodčí Pavel Váňa

Aforti Start Gniezno – Liberec:
1 Marcin Nowak
2 Mikolaj Czapla (junior)
3 Lars Skupień
4 Norbert Kościuch

AMK ZP Pardubice:
5 Václav Milík
6 Hynek Štichauer
7 Matej Žagar
8 Daniel Šilhán (junior)
18 Jan Jeníček

AK Slaný:
9 Jan Macek (junior)
10 Ondřej Smetana
11 Rićards Ansviesulis
12 Grzegorz Walasek
19 Milan Dobiáš

AK Markéta Praha:
13 Petr Chlupáč
14 Filip Hájek
15 Daniel Klíma (junior)
16 Josef Franc
20 Jan Kvěch

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?