Extraliga bez Ulamka a Świderského

V pátek pokračuje ve Mšeně domácí extraliga svým třetím závodem. V předcházejících dvou střetnutích spoléhaly týmy 3tonu Slaný a Greplu Mšeno na zkušené Poláky Piotra Świderského, resp. Sebastiana Ulamka. Ani jeden z nich však svému týmu nebude v pátek k dispozici.

Oba závodníci budou totiž startovat v Krakowě. Nejde o to, že by Poláci upřednostnili start jinde, jsou však vázání startem v národním šampionátu. Na pátek bylo totiž přesunuto odložené semifinále polského národního šampionátu.

Piotr Świderski tedy bude místo Mšena startovat pod hradem Wawel, ve stejném závodě se představí i Robert Kościecha a Tomasz Chrzanowski, jezdci dlouhodobě spjatí se slánskou plochou dráhou. Volba by tak mohla padnout na Jakuba Jamróga nebo Adriana Miedzińského.

Mšenský Grepl má možností dost, za Ulamkem (na snímku) na šanci čeká třeba Kamil Brzozowski. Svůj debut v české lize vyhlíží i divoká karta Grand Prix Finska Timo Lahti, finalista juniorského mistrovství světa Viktor Kulakov či jeho krajan, účastník Speedway World Cupu Vitalij Bělousov. Mnoho toho pro Mšena už odjezdil Norbert Kościuch a i on by měl být na pátek volný.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?