Eduard Krčmář prodloužil v Gdaňsku a v lednu s týmem pojede na soustředění

Druhou sezónou bude v roce 2016 Eduard Krčmář  pokračovat v klubu Wybrzeźe Gdańsk, tentokrát v 1. polské lize. Letos Wybrzeźe, kvůli dřívějším finančním problémům, startovalo ve druhé lize. Vítězstvím ve finále Play- Off, si ale rychle zajistilo postup do vyšší soutěže.

Edovi se v Gdańsku líbí, chce zde dál pokračovat a proto bez váhání přijal podmínky nového kontraktu. Stále ještě jen 19 letý slánský jezdec na sebe v Polsku upozornil v loňském roce, kdy ve druhé lize závodil za Kolejarz Rawicz a vyjel si v průměru více než dva body na jízdu. V letošním roce tedy přestoupil do Gdańska, kde se mu na stadionu Zbigniewa Podleckého podařilo v jízdě vybojovat průměrně dva a půl bodu, hůře se mu ale vedlo na výjezdech a celkově to znamenalo průměr 1,744. Ten mu přisoudil 15. místo v hodnocení mezi všemi jezdci druhé polské ligy. S vestou Wybrzeźe se představil v osmi utkáních, ve kterých vyjel do 39 jízd a získal v nich 61 bodů se sedmi bonusy.

Trenér gdaňského klubu Grzegorz Dzikowski o Edovi řekl: “ Je to mladý a nadějný závodník. Eduard Krčmář je naší investicí do budoucna a říkal jsem to již ve chvíli, kdy s námi podepisoval první kontrakt. Bude mu teprve 20 let a určitě může „vystřelit“ , protože má podobný potenciál jako Václav Milík. Eduard začal ve 2. polské lize a teď je před ním další krůček k tomu, aby se stal jezdcem, který má jisté místo v sestavě.“

Ten krůček, ale pro Edu nebude vůbec lehký, neboť s ním v týmu jsou velmi kvalitní plochodrážníci. Navíc musí počítat s tím, že z pěti angažovaných zahraničních jezdců může do závodu vystartovat maximálně trojice.

Grzegorz Dzikowski se snaží vybudovat tým, ve kterém se spojí jak mládí, tak i zkušenost a jehož jádro by spolu vydrželo více let a v budoucnu bojovalo i o postup do Ekstraligy. Proto kromě Eduarda angažoval letošního juniorského vicemistra světa a zároveň mistra Evropy ve stejné věkové kategorii Dána Anderse Thomsena (který na sebe v Polsku, stejně jako Eda v minulém roce,upozornil v Kolejarzi Rawicz průměrem 2,14), letošního vítěze Světového poháru 25 letého Švéda Linuse Sundströma a z ekstraligové Toruně po ukončení juniorského věku přichází Oskar Fajfer.

V družstvu bodou pokračovat i zkušení jezdci s dlouholetou zkušeností se starty za gdaňský klub. Jeho letošní kapitán 44 letý Švéd Magnus „Zorro“ Zettterström bude tým z přístavního města reprezentovat již šestým rokem. V tomto roce se Zorro stal s průměrem 2,403 vůbec nejúspěšnějším jezdcem 2. polské ligy. Hned za ním se s průměrem 2,224 bodu na jízdu umístil 33 letý ruský závodník Renat Gafurov, jenž v Gdańsku působí nepřetržitě od roku 2008 a následující sezona pro něj zde bude tedy již devátou.

Na Štědrý den bylo oznámeno, že smlouvu s Wybrzeźe podepsal další dlouholetý jezdec tohoto klubu. Mistr Evropy z roku 2006 a stříbrný z juniorského Mistrovství světa 1998, 38 letý Krzysztof Jabloński bude v Gdaňsku působit již sedmou sezonu. V posledních letech, byl ale Krzysztof jezdcem Falubazu Zielona Góra, kde však nedostával příliš příležitostí a proto byl letos na rozhodující utkání 2. ligy zapůjčen do Wybrzeźe. Za něj se v Play Off představil ve čtyřech zápasech, ve kterých si vyjel vynikající průměr 2,524. Stejně jako Eda bude druhým rokem v Gdańsku pokračovat 28 letý Kamil Brzozowski, jenž si letos s průměrem 2,163 zajistil páté místo mezi jezdci 2. ligy.

Tým doplňují ještě junioři Dominik Kossakowski, po zranění se uzdravující Patryk Beśko a Aureliusz Bieliński.

Začátkem ledna se Eda s celým družstvem sejde, aby nejprve v Gdańsku podstoupili zátěžové testy a poté se 11. ledna vydají na soustředění ještě dále na sever polského pobřeží Baltského moře do Wladyslawova, kde budou ve středisku Cetněvo pod vedením trenérů Grzegorze Dzikowského a Andrzeje Hulka deset dní trénovat.

 

zdroj: sportowefakty.pl, wybrzeźegdańsk.pl

foto: FB Eduard Krčmář Racing ( Gregory Foto)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?