Dudek doplní obsazení Tomíčkova memoriálu

Patryk Dudek je šestnáctým účastníkem pondělního 47. Memoriálu Luboše Tomíčka. Startovní číslo jedna měl v Praze obléknout vítěz Zlaté přilby, ale Jurica Pavlic už ve startovní listině je, a tak jedničku dostane právě Polák, který byl tak blízko vítězství v tradičním závodě.

Tomíčkův memoriál je poprvé od roku 2008 opět odvetou za Zlatou přilbu. O dvojité vítězství bude usilovat Jurica Pavlic, kterému spadlo vítězství v Pardubicích do klína poté, co měl Patryk Dudek v šestém kole na jasně vedoucí pozici defekt motocyklu a odstoupil. Polák jako „skoro-vítěz“ z Pardubic oblékne na Markétě jedničku ve své v kariéře první účasti v Memoriálu Luboše Tomíčka.

Po absenci v Pardubicích nastoupí kapitán české reprezentace Václav Milík a povede pětičlenný zástup českých reprezentantů včetně nejlepšího českého jezdce ze Zlaté přilby Zdeňka Holuba.

Na startu jsou tři dřívější vítězové, trojnásobný mistr světa Nicki Pedersen vyhrál dvakrát, Josef Franc a Matěj Kůs mají po jedné skleněné trofeji.

Závod začíná v 19 hodin, brány stadionu se otevřou v 16:30. Do 17:30 mohou fandové nahlédnout do zpřístupněného depa, v 17:45 startuje autogramiáda.

Ze závodu připravíme on-line reportáž.

Startovní listina
1 Patryk Dudek (Polsko)
2 Rohan Tungate (Austrálie)
3 Nicki Pedersen (Dánsko)
4 Josef Franc (Česká republika)
5 Jurica Pavlic (Chorvatsko)
6 Norbert Magosi (Maďarsko)
7 Eduard Krčmář (Česká republika)
8 Przemyslaw Pawlicki (Polsko)
9 Ben Barker (Velká Británie)
10 Václav Milík (Česká republika)
11 Martin Vaculík (Slovensko)
12 Martin Smolinski (Německo)
13 Jacob Thorssell (Švédsko)
14 Matěj Kůs (Česká republika)
15 Zdeněk Holub (Česká republika)
16 Renat Gafurov (Rusko)

17 Ondřej Smetana (Česká republika)
18 Michal Škurla (Česká republika)

foto: Martin Pibyl (martinpibyl.cz)

Máte k tomu co říct?