Druhé zastavení gladiátorů

Druhý fináloví víkend mají před sebou nejlepší ledoví plochodrážníci světa, jež ruský vítr po startu v Krasnogorsku zavál do krásné areny v Togliatti. Ta bude hostit finále číslo tři a čtyři, chybět opět samozřejmě nebudou ani bratři Klatovští, kteří na levém břehu Volhy budou navazovat na velmi solidní výsledky z úvodních dvou finále.

Jan se dvakrát prodral až do semifinále a po dvou osmých místech mu se šestnácti body patří průběžné osmé místo. Jen o bod méně má momentálně devátý Antonín. Z mimoruských jezdců byl lepší jen populární Franky Zorn, jenž je průběžně sedmý.

Jisté je, že se změní vedoucí muž gladiátorského šampionátu. Nikolaj Krasnikov, vítěz obou závodů v Krasnogorsku, totiž startoval jen s divokou kartou, a tak legendárního závodníka už v letošní sezoně mezi gladiátory patrně neuvidíme. Na průběžném druhém místě číhá korunní princ ledových oválů a Krasnikovův protežé Dmitrij Koltakov.

Poměrně velkou ztrátu naopak nabral obhájce posledních dvou titulů světového šampiona Danil Ivanov, jenž pokazil oba závody v Krasnogorsku, ani jednou se nedostal do finále a je na šesté pozici nejhorším z Rusů.

Pro závod v Togliatti dostal divokou kartu Nikita Toloknov, čerstvý ruský juniorský šampion. Náhradníky budou Michail Litvinov a Ivan Bolšakov.

Sobotní startuje v 15 hodin našeho času, v neděli poletí páska poprvé vzhůru úderem desáté.

Startovní listina:
13 Mats Järf
7 Günther Bauer
4 Igor Kononov
9 Per-Anders Lindström
8 Stefan Pletschacher
2 Dmitrij Koltakov
5 Stefan Svensson
16 Nikita Toloknov
6 Jan Klatovský
3 Dmitrij Chomicevič
12 Hans Weber
10 Franz Zorn
11 Vitalij Chomicevič
1 Danil Ivanov
14 Antonín Klatovský
15 Harald Simon

17 Michail Litvinov
18 Ivan Bolšakov

Máte k tomu co říct?