Doylovu sérii prolomil Iversen

Motoaréna Mariana Rose v polské Toruni přivítala v sobotu večer předposlední závod letošního seriálu Grand Prix. Všichni diváci se těšili na to, jak se bude dál vyvíjet napínavý souboj o titul mezi Hancockem a skvěle rozjetým Doylem. Hned třetí rozjížďka závodu ale přinesla velký šok pro všechny, Doyle po souboji s Harrisem upadl a zranil se někde v oblasti ramene. Ze stadionu jej pak rovnou do nemocnice vezla sanitka a bylo jasné, že dnes přijde nejen o svou vítěznou sérii, ale také o dobrou pozici na čele tabulky. Nejvíce pozornosti tak směřovalo k Hancockovi, který absence největšího konkurenta využil skvěle a nakonec skončil druhý s největším počtem bodů. Porazil ho jen nenápadný Dán Iversen.

Do finále se dostali právě favorizovaný Hancock, který startoval z vnitřku a další z velkých favoritů, domácí Zmarzlik, jenž stál po Hancockově boku poté, co v semifinále předjel dalšího účastníka třiadvacáté rozjížďky, Mateje Zagara, po dvaceti rozjížďkách opět nejlepšího. Ten startoval z vnějšku. Vůbec nejméně pak diváci věřili asi právě Iversenovi s bílým povlakem, který se nenápadně propracoval až do finále a pak jej po předjetí Hancocka ve druhém kole i vyhrál. Třetí byl Zmarzlik. Zagar dojel už podruhé v řadě čtvrtý.

Do semifinále se dále dostali Chris Holder, který jen těsně nepostoupil do finále, první a druhý náhradník letošního ročníku Lindgren a Jepsen Jensen, a s nimi ještě Piotr Pawlicki. Nejspokojenější z nich bude asi Švéd Lindgren, který se po dobrém výkonu posunul na osmé místo, na záda mu ale dýchají rozjetí Iversen a Zagar. Bez šance není ani Lindback. Je jasné že o osmé místo se v posledním závodě ročníku strhne pořádná mela.

Do semifinále se nedokázal překvapivě probojovat poprvé v sezóně úřadující mistr světa, Tai Woffinden, který v závěru ročníku ztrácí formu, ale je stále ve hře o druhé místo. Dále pak také trápící se Janowski, kterému nepomohlo ani domácí prostředí a domácí fanoušci. Postoupit pak nedokázal ani Lindback, kterého dlouhodobě trápí žaludeční potíže. Teď už klesl z nejlepší osmičky, a to znamená, že o své místo v šampionátu pro příští rok pravděpodobně přijde. Za branami zůstala jen těsně také divoká karta Przedpelski, ten jel zpočátku velmi dobře, vyhrál své první dvě rozjížďky, ve třetí byl druhý a měl osm bodů, ale pak dvakrát prohrál a nepostoupil, velká škoda.

Greg Hancock dokázal na Doyla najet v závodě šestnáct bodů, na čele tabulky se osamostatnil s náskokem jedenácti bodů a před posledním závodem sezóny v Austrálii je velmi blízko svému čtvrtému titulu. Pokud by se ale Doyle dokázal na závod, který proběhne za tři týdny, připravit, jistou šanci ještě pořád má, i když je momentálně daleko menší. Pokud by Doyle musel poslední závod vynechat, měl by ho nahradit třetí zvolený náhradník letošního ročníku, kterým je český reprezentant Václav Milík.

Konečné pořadí závodu:

1. Niels Kristian Iversen – 15
2. Greg Hancock – 16
3. Bartosz Zmarzlik – 13
4. Matej Zagar – 15
5. Chris Holder – 11
6. Michael Jepsen Jensen – 10
7. Piotr Pawlicki – 10
8. Fredrik Lindgren – 9
9. Pawel Przedpelski – 8
10. Tai Woffinden – 8
11. Andreas Jonsson – 7
12. Maciej Janowski – 5
13. Antonio Lindback – 5
14. Chris Harris – 3
15. Peter Kildemand – 2
16. Kacper Woryna – 1
17. Jason Doyle – 0

Průběžné pořadí šampionátu po sedmém kole:

1. Greg Hancock – 134
2. Jason Doyle -123
3. Tai Woffinden – 115
4. Bartosz Zmarzlik – 113
5. Chris Holder – 109
6. Piotr Pawlicki – 91
7. Maciej Janowski – 85
8. Fredrik Lindgren – 82

9. Niels-Kristian Iversen – 79
10. Matej Zagar – 79
11. Antonio Lindback – 79
12. Peter Kildemand – 64
13. Nicki Pedersen – 62
14. Andreas Jonsson – 46
15. Chris Harris – 36
16. Michael Jepsen Jensen – 21

foto: Petr Makušev (www.sportphoto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?