Doyle triumfoval i v jubilejní 200 Grand Prix

Osmý závod sezóny v německém Teterowě byl unikátní tím, že byl dvoustým v celé historii seriálu SGP. Od začátku na sebe ale strhával pozornost nezastavitelný Australan Jason Doyle, který poprvé padl až ve své páté rozjížďce, kdy už to bylo v podstatě jedno. Ze druhého místa pak postoupil do semifinále a nakonec ovládl rozhodující finálovou rozjížďku.

Na stupních vítězů jej pak doplnili Bartosz Zmarzlik, kterému triumf unikl jen o malý kousek, a bronzový Greg Hancock. Bramborovým z finálové čtveřice se stal po celou dobu nenápadný Niels Iversen. Doyle tak navázal na své vítězství z Prahy a z předchozího závodu v Gorzowě. A je tak jediným, komu se letos podařilo zvítězit na více, než jedné trati.

V základní sazbě rozjížděk nejvíce vyčnívalo trio Doyle, Hancock a Pawlicki. Američan s Polákem sice začali závod nelichotivě nulou, ale pak se dokázali zlepšit a dotáhli to na jedenáct bodů. To Doyle byl až do poslední série rozjížděk suverénní. Ze svého posledního startu ale přivezl také nulu a nakonec své největší soky porazil jen o bod. Příliš pozadu nezůstali však ani úřadující mistr Woffinden, Holder a Zmarzlik. Do semifinále se pak společně s nimi dostal ještě nenápadný Dán Iversen a divoká karta Martin Smolinski, který jel dvakrát z dráhy číslo jedna a pokaždé zvítězil. Ze zbývajících rozjížděk přivezl sice už jen jeden bod, ale ten mu stačil.

Stejně jako v Gorzowě závod nevyšel Janowskému a Lindbackovi, jejichž forma po návratu z přestávky pro SWC značně poklesla. Hodně smutní ale budou především Dáni Nicki Pedersen a Michael Jepsen Jensen. Trojnásobný mistr světa se během závodu hodně trápil, a na to aby postoupil, potřeboval ze své poslední rozjížďky přivézt tři body. Tři kola sice vedl a vypadalo to nadějně, v posledním kole ho však zkušeně předjel Hancock a o semifinále ho připravil. Stejný počet bodů si vyjel i Jensen, který ve zbylých čtyřech závodech, včetně tohoto, nahradí vážně zraněného Jonssona.

Konečné pořadí závodu:

1. Jason Doyle – 17
2. Bartosz Zmarzlik – 13
3. Greg Hancock – 15
4. Niels-Kristian Iversen – 11
5. Piotr Pawlicki – 11
6. Tai Woffinden – 10
7. Martin Smolinski – 8
8. Chris Holder – 8
9. Michael Jepsen Jensen – 7
10. Nicki Pedersen – 7
11. Antonio Lindback – 6
12. Peter Kildemand – 6
13. Chris Harris – 6
14. Fredrik Lindgren – 6
15. Matej Zagar – 3
16. Tobias Kroner – 2
17. Maciej Janowski – 2

Průběžné pořadí šampionátu po sedmém kole:

1. Greg Hancock – 109
2. Jason Doyle -104
3. Tai Woffinden – 96
4. Bartosz Zmarzlik – 88
5. Chris Holder – 85
6. Maciej Janowski – 72
7. Piotr Pawlicki – 71
8. Antonio Lindback – 70

9. Nicki Pedersen – 62
10. Fredrik Lindgren – 59
11. Niels-Kristian Iversen – 57
12. Peter Kildemand – 56
13. Matej Zagar – 49
14. Andreas Jonsson – 39
15. Chris Harris – 33

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?