Doyle před GP získal titul mistra Premiership

Středeční večer patřil, co se ploché dráhy týče, ostrovům. V Británii si to největší hvězdy rozdaly o titul individuálního mistra Premiership. Atraktivní závod hostil oblíbený plochodrážní ovál v Poole. Největším favoritem byla jednoznačně světová jednička loňského ročníku, Australan Doyle, který už tento závod jednou ovládl. Z domácích jezdců pak samozřejmě „Bomber“ Chris Harris. Brit ale nepostoupil do finále, kde si to tedy Doyle rozdal s krajany Batchelorem a Kurtzem a Dánem Andersenem. S tímto trojlístkem si Jason už poradil. Na stupně vítězů jej pak doprovodili stříbrný Batchelor a bronzový Andersen.

V průběhu závodu se dlouho nejvíce dařilo Brady Kurtzovi, který však prohrál ve své poslední jízdě a ze třetího místa proto musel do závodu Last chance. Nakonec jej totiž předstihli krajané Doyle a Batchelor, přičemž první ztratil v základní sérii rozjížděk dva a druhý tři body. Do finále se tak Kurtz musel probít přes Andersena, Thorssella a Harrise. Nejlepší Brit začal výborně, jenže po dvou výhrách přišla prohra a tři body z dalších dvou rozjížděk. Druhá polovina závodu mu vůbec nesedla a za postup do Last chance mohl být ještě rád. Na záda mu totiž dýchal Max Fricke, který to měl s vývojem přesně opačně. Postupně se zlepšoval, ale v závěru měl přesto na kontě o výhru méně.

Celý závod pak vůbec nevyšel dalšímu spolufavoritovi, Dánu Iversenovi. Ten je letos prozatím zcela průměrným jezdcem a vůbec se mu nedaří to změnit. Klidný střed je tak pro něj zaslouženým výsledkem. Mírně za očekáváním ale zůstal možná také Sam Masters, který posbíral stejně jako Dán jen šest bodů. Nejsmutnější však nakonec byl Brit Nicholls, který po třech velmi špatných jízdách do závodu nakonec už v dalších ani nezasáhl. Celkově získal jeden bod.

Výsledky individuálního mistrovství Premiership:

1. Jason Doyle – 16
2. Troy Batchelor – 15
3. Hans Andersen – 11+2
4. Brady Kurtz – 11+3

5. Jacob Thorssell – 9+1
6. Chris Harris – 9+0

7. Max Fricke – 9
8. Nick Morris – 7
9. Tyron Proctor – 7
10. Charles Wright – 7
11. Sam Masters – 6
12. Niels Kristian Iversen – 6
13. Adam Ellis – 5
14. Josh Grajczonek – 4
15. Kyle Newman – 3
16. Scott Nicholls – 1

zdroj: sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?