Dolny a Malitowski míří na Markétu

Dva mladí polští závodníci rozšíří řady AK Markéta, roční kontrakty s extraligovými šampiony podepsali Patryk Dolny a Patryk Malitowski. Oba závodníci mají shodně za sebou poslední juniorský rok, a tak si v roce 2015 vyzkouší tvrdý chlebíček plochodrážního seniora. Krizový přechod mezi dospěláky chtějí oba závodníci zvládnout i za pomoci startů v České republice, vybrali si ke svému závodnickému růstu starty v české extralize.

Oba jezdci v uplynulé sezoně závodili za Spartu Wroclaw, tvořili její juniorský tandem na pozicích šest a sedm. Malitowski je odchovancem klubu z města nad Odrou, Dolny byl jezdem Sparty poslední tři roky, vyrostl ale na stadionu v Pile. Pro ekstraligový ročník 2015 Sparta o svůj ex-juniorský tandem ztratila zájem, Dolny se tak vrátil do svého mateřského klubu. Malitowski se vydal hledat štěstí napříč celým územím Polska, po boku Aleše Drymla a Martina Málka figuruje na soupisce Lublinu.

Za příchodem Patryka Dolného do Prahy stojí Krystian Plech a agentura Speedway Crime, která mimo jiné zprostředkovala smlouvu Josefa France v dánském Holstedu.

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?