Dojemné rozloučení s Romanem Mádym

Výborný syn, bratr a strýček a také plochodrážní talent, mistr České republiky ve třídě do 125 ccm z roku 2013 a člen PK Plzeň, to všechno byl Roman Mády, který 1. května, ve věku pouhých 20 let, tragicky zahynul při jím nezaviněné nešťastné autohavárii.

Jeho rodiče spolu s Romanovými přáteli na uplynulou sobotu na plzeňském plochodrážním stadionu přichystali poslední rozloučení s Romanem v prostředí, kde se cítil nejlépe, tedy na stadionu mezi motocykly.

Nejdříve se účastníci rozloučení shromáždili na dráze a vyslechli vzpomínkovou řeč, poté položili květiny k Romanově velkému portrétu umístěnému uvnitř dráhy. Následovala velkolepě pojatá spanilá jízda, během níž zúčastnění přátelé a kamarádi několikrát obkroužili ovál a vzdali tak čest Romanově památce.

První jela červená historická Octavia a za ní následovalo více než 40 motocyklů všech možných typů a tříd. V jejich čele, na zeleném motokrosovém motocyklu, stanul Roman starší, za ním následovaly plochodrážní stroje, motokrosové a trialové speciály a v závěru choppery a silniční motocykly.

Po dojetí spanilé jízdy se uskutečnil plochodrážní volný trénink, ve kterém se kromě všech domácích aktivních jezdců předvedli i Michael Hádek a předseda plzeňského klubu Jiří Štrobl. Z hostujících se svezli Ondřej Smetana, Petr Chlupáč, Filip Hájek, Jára Vaníček, Michal Baštecký nebo Milan Dobiáš.

Po skončení všech aktivit na dráze byli všichni pozváni posedět do klubovny, kde bylo od Romanových rodičů přichystané pohoštění. Podvečer pak dál probíhal v příjemné atmosféře a vzpomínkách na Romana až do úplného závěru.

Máte k tomu co říct?