Dnešní juniorka v Kopřivnici byla dlouho nejistá

Dnes od 16:30 hodin se na stadionu Emila Zátopka v severomoravské Kopřivnici pojede třetí závod mistrovství ČR juniorů do 21 let. Jeho osud však visel na vlásku, neboť po větším počtu omluv jezdců, bylo ještě v pondělí přihlášeno jen 9 jezdců. Pořadatelé si však dokázali zajistit tři polské plochodrážníky a Pardubice vyšlou své dva „dvěstěpadesátkaře“, takže celkem 14 závodníků už znamená solidní účast a může se startovat podle rozpisu pro 16 jezdců.

Z favoritů se pro Kopřivnici omluvil Jan Kvěch, který po absenci v úvodním podniku šampionátu už nemá reálnou šanci na zisk některé z medailí a navíc se potřebuje připravit na sobotní Grand Prix Challenge ve slovenské Žarnovici, kde sice prozatím figuruje jen jako náhradník, ale s největší pravděpodobností v ní nakonec nebude startovat domácí hvězda Martin Vaculík a je tak pravděpodobné, že Honza vystartuje v celém závodě.

Hlavní tři pretendenti na zisk mistrovského titulu se však dnes v Kopřivnici představí. Domácí odchovanec Jan Macek zatím vede o bod před Petrem Chlupáčem a o pět před Danielem Klímou. Všichni tři se spolu, zřejmě o vítězství v závodě, střetnou až v závěru, v 18. jízdě.

Situaci se jim budou snažit znepříjemnit dva pardubičtí jezdci. Prozatím čtvrtý Daniel Šilhán a příjemné překvapení letošní sezóny teprve 15letý Jan Jeníček. Uvidíme jak se předvedou tři polští zástupci. Jedná se o 18 až 19 leté plochodrážně nepříliš zkušené jezdce. Marcel Krzykowski je z klubu Ślask Świetochlowice a jezdí 2. polskou ligu za Kolejarz Opole, Jakub Martyniak je z Wlokniarze Czestochowa a Blaźej Wypior z ROWu Rybnik.

Na závěr programu pořadatelé připravili 6. ročník Memoriálu Michala Matuly. Ve dvou semifinálových jízdách se v něm představí osmička nejlepších jezdců mistrovského závodu. První dva z každého semifinále pak pojedou ve finále.

18.8. Mistrovství ČR juniorů, Kopřivnice (stadion E. Zátopka – 480 m), rozhodčí Lenka Felix

 1. Daniel Šilhán, ZP Pardubice
 2. Petr Chlupáč, AK Markéta
 3. Marcel Krzykowski, PL
 4. Jakub Sazovský, Walbo Kopřivnice
 5. Jakub Exler, AK Markéta
 6. Jan Jeníček, ZP Pardubice
 7. Jan Macek, AK Markéta
 8. Blaźej Wypior, PL
 9. Jakub Martyniak,PL
 10. Jan Hlačina, ZP Pardubice (250 ccm)
 11. Josef Novotný, ZP Pardubice (250 ccm)
 12. Radek Bambuch, Walbo Kopřivnice
 13. Michal Baštecký, AK Markéta
 14. Daniel Klíma, AK Markéta

foto: FB – AK Plochá dráha Kopřivnice

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?