Dnes večer budou naši bojovat o finále Speedway of Nations

Druhé semifinále nově vytvořeného světového šampionátu pod názvem Speedway of Nations se dnes večer od 20 hodin našeho času pojede na National Speedway Stadium v britském Manchesteru.

K pořádajícímu Polsku a postupujícím z prvního semifinále v německém Teterowu ( Rusku, Německu a Dánsku) se v noci připojí další trojice týmů, která doplní sestavu účastníků dvou finálových závodů na Olympijském stadioně ve Wroclawi.

O jedno z míst se pokusí zabojovat i český tým složený manažerem Milanem Špinkou z dvojice Václav Milík – Josef Franc a juniorského náhradníka Jan Kvěcha. Oba dva naši v současné době nejlepší jezdci se vůbec poprvé svezou na novém Národním stadionu v Manchesteru, ale snad jim to nebude činit větší potíže a vstoupí do boje o postup do finále.

Nejtěžšími soupeři jim zřejmě budou domácí Britové, Australané a Švédové. Podceňovat nelze ani Francouze, Finy a Italy.

Domácí manažer Alun Rossiter nakonec mohl nasadit nejsilnější možnou sestavu, tedy dvojnásobného mistra světa Taie Woffindena, britského šampiona Craiga Cooka, jenž je na Národním stadionu doma, protože v britské lize jezdí s vestou Belle Vue Aces, a na rezervu velký talent a medailistu z MS juniorů Roberta Lamberta.

Australský manažer Mark Lemon postavil k obhájci titulu Mistra světa Jasonu Doylovi Maxe Fricka, který stejně jako Craig Cook jezdí za Belle Vue Aces a Národní stadion v Manchesteru pro něj nemá žádné tajnosti. Jako náhradník je současný australský juniorský šampion Jaimon Lidsey.

Švédové vsadili na svou nejsilnější dvojici. Vedoucího muže pořadí Grand Prix Fredrika Lindgrena, jenž se nachází možná ve své životní formě, ale na stadion v Manchesteru nemá nejlepší vzpomínky, neboť zde vloni v září při Play-Off britské ligy utrpěl vážné zranění. Druhým členem sestavy je Antonio Lindbäck, který byl už dvakrát ve vítězném týmu Světového poháru a v loňském roce právě v něm předváděl skvělé výkony.

Francii bude nakonec zastupovat pouze dvojice jezdců. Původně nominovaný náhradník Gaetan Stella se v sobotu zranil v Mariánských Lázních a v Manchesteru nemůže startovat. Dvojici však tvoří jezdci s velkými zkušenostmi z britských drah David Bellego a Dimitri Bergé a rozhodně se s nimi musí počítat. Za Finsko pojede také dvojice. V současnosti asi nejlepší finský plochodrážník Timo Lahti, který s úspěchem závodí ve švédské Elitserien za Lejonen Gislaved a zkušený Tero Aarnio. Ten naopak v britské Championship hájí barvy Newcastle Diamonds. Posledním národním týmem, který se dnes večer představí v Manchesteru jsou Italové. I oni budou pouze ve dvojici. Rodilý Argentinec Nicolas Covatti se po zranění opět dostává do formy a Paco Castagna se postupně také zlepšuje.

Semifinále v Manchesteru se pojede na 21 jízd základního rozpisu. Po něm budou mít první dva týmy jistotu postupu. Ve 22. jízdě se utká 4. s 5. týmem po základní části. Vítěz této jízdy pak vyzve 3. po základním rozpisu k boji o poslední volné místo ve finále ve Wroclawi.

Čeští fanoušci, pokud mají možnost, mohou závod sledovat na stanici Digisport.

5.6. Speedway of Nations – semifinále 2, Manchester (National Speedway Stadium)

Česká republika: 1. Václav Milík, 2. Josef Franc, 3. Jan Kvěch (manažer Milan Špinka)

Finsko: 1. Timo Lahti, 2. Tero Aarnio (manažer Jyri Palomäki)

Velká Británie: 1. Tai Woffinden, 2. Craig Cook, 3. Robert Lambert (manažer Alun Rossiter)

Francie: 1. David Bellego, 2. Dimitri Bergé (manažer Laurent Sambarrey)

Švédsko: 1. Fredrik Lindgren, 2. Antonio Lindbäck, 3. Joel Kling (manažer Morgan Andersson)

Itálie: 1. Nicolas Covatti, 2. Michele Paco Castagna (manažer Alessandro Dalla Valle)

Austrálie: 1. Jason Doyle, 2. Max Fricke, 3. Jaimon Lidsey (manažer Mark Lemon)

————————————————————

zdroj. speedwaygp.com, sportowefakty.pl

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

 

Máte k tomu co říct?