MS juniorů - Pardubice2019

Dnes se v Pardubicích budou rozdělovat medaile

Na svítkovském oválu se dnes odpoledne odjedou hned tři závody. Kromě mistrovských soutěží nižších tříd do 125 a 250 ccm, to bude také finále mistrovství ČR juniorských družstev, ve kterém si z nich tři nejlepší rozdělí zlaté, stříbrné a bronzové medaile.

Už v 17:15 hodin začne závod mistrovství ČR třídy do 125 ccm, ve kterém se představí 7 jezdců. Kromě obvyklých účastníků na čele s lídrem šampionátu Vojtěchem Šachlem se po zranění na dráhu vrací plzeňský Matěj Frýza a letos poprvé také divišovský Matouš Kameník.

Od 18 hodin pak odstartuje hlavní závod juniorských družstev proložený mistrovským podnikem třídy do 250 ccm. V něm se předvede 8 jezdců v osmi jízdách. Obsazení je také tradiční. Jaroslav Vaníček bude hájit vedoucí pozici v mistrovství a Vojtěch Šachl změní motocykl a během hodiny pojede druhý závod.

V hlavním mítinku, Mezinárodním mistrovství ČR juniorských družstev, vystartuje sedm dvojic. Sestavy jsou poměrně pestré a mohly být ještě pestřejší, kdyby se z plzeňské neomluvil původně nahlášený Holanďan Romano Hummel, který před několika týdny vybojoval stříbrnou medaili v ME na trávě.

Největším favoritem budou obhájci mistrovského titulu: první tým pražské Markéty s Janem Kvěchem, Petrem Chlupáčem a náhradníkem Danielem Klímou. Ztížit obhajobu se jim bude snažit domácí dvojice, ve které Daniela Šilhána doplní nejlepší německý junior současnosti Lukas Fienhage.  Kvalitní bude také dvojice ze Žarnovice David Pacalaj – Jakub Valkovič a zajímavou sestavu nasadila také Kopřivnice, kde odchovance Jana Macka posílil Bartlomiej Kowalski. Polský junior s úspěchem hostuje ve 2. lize v družstvu Eduarda Krčmáře Wilki Krosno.

Startovní listinu pak doplňují dvojice AK Slaný (na „půllitru“ začínajícího Vojtěcha Zamazala posílí Lotyš Ricards Ansviesulis), PK Plzeň a Markéta Praha 2.

26.8. Pardubice (391 m), rozhodčí Tomáš Topinka

Startovní listiny:

Mistrovství ČR juniorských družstev:

AK Slaný (1. Rićards Ansviesulis, 2. Vojtěch Zamazal)

PK Plzeň (3. Václav Kvěch, 4. Jakub Exler)

WALBO Kopřivnice (5. Jan Macek, 6. Bartlomiej Kowalski)

SC Žarnovica (7. David Pacalaj, 8. Jakub Valkovič)

ZP Pardubice (9. Daniel Šilhán, 10. Lukas Fienhage)

AK Markéta Praha (11. Petr Chlupáč, 12. Jan Kvěch, 20. Daniel Klíma)

AK Markéta Praha 2 (13. Michal Baštecký, 14. Pavel Kuchař)

Mistrovství ČR ve třídě do 125 ccm:

 1. Vojtěch Šachl, SC Chabařovice
 2. Dominik Hrbek, ZP Pardubice
 3. Matěj Frýza, PK Plzeň
 4. Josef Černý, PK Plzeň
 5. Oliver Schmid, PK Plzeň
 6. Štěpán Ševčík, PK Plzeň
 7. Matouš Kameník, AK Divišov

Mistrovství ČR ve třídě do 250 ccm:

 1. Jan Jeníček, ZP Pardubice
 2. Jaroslav Vaníček, AK Markéta
 3. Vojtěch Šachl, SC Chabařovice
 4. Jan Hlačina, ZP Pardubice
 5. Adam Bednář, AK Markéta
 6. Juraj Šuška, SC Žarnovica
 7. Josef Novotný, ZP Pardubce
 8. Bruno Belan, AK Slaný

ilustrační foto Michal Kohout

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?