Dnes Pohár AČR ve Slaném

Pohár Autoklubu České republiky pokračuje v rychlém sledu, po nedělních závodech v Plzni se dnes pojede ve Slaném. Od 17 hodin spolu s Pohárem odstartuje také vložený závod mistrovství ČR juniorů ve třídě do 250 ccm.

Do pohárového mítinku ve Slaném se přihlásilo 21 jezdců a dá se říct, že z české špičky v něm budou chybět už jen mistr republiky Václav Milík a loňský vítěz Přeboru ČR Zdeněk Simota, neboť ve startovní listině se objevuje i jméno Jana Kvěcha. Ten se po uvolnění hranic může vracet domů od svého polského klubu ze Zieloné Góry a využil toho k i účasti v závodu ve Slaném. K Eduardu Krčmářovi, Josefu Francovi, Petru Chlupáčovi, Zdeňku Holubovi a Ondřejovi Smetanovi tak přibyl další horký favorit na stupně vítězů.

Protože, ale v úvodních dvou kolech Jan Kvěch nestartoval, bude muset začít od kvalifikace. V ní se nejprve ve dvou jízdách představí osmička jezdců. Vítězové obou kvalifikačních jízd postoupí do hlavního závodu. Jezdci na druhých a třetích místech pak pojedou ve třetí kvalifikační jízdě, která určí posledního účastníka hlavního závodu a dva náhradníky. Tři plochodrážníci se tedy do závodu neprobojují a komise ploché dráhy proto žádá pořadatele, aby jim v průběhu Poháru AČR umožnil jízdu útěchy.

Kromě Jana Kvěcha se premiérově v Poháru předvedou také navrátilec na plochodrážní ovály slánský Patrik Linhart, slovenskou Žarnovicu bude místo Jakuba Valkoviče zastupovat Rastislav Ciferský, kterého tak čeká ostrý závodní debut a letos poprvé pojede také František Klier. Na dráhu se vrací Martin Gavenda, naopak kromě Jakuba Valkoviče bude chybět i Jan Macek, kterého ve škole čekají závěrečné zkoušky.

Do mistrovského závodu třídy do 250 ccm se přihlásilo osm mladíků. Kromě šestky z úvodního kola v Pardubicích na čele s vítězným Jaroslavem Vaníčkem, stříbrným Vojtěchem Šachlem a bronzovým Adamem Bednářem, také domácí Bruno Belan a jako vůbec první slovenský „čtvrtlitrář“ Juraj Šuška.

Trénink startujících plochodrážníků začne v 16.20. Závody v 17 hodin odstartuje samozřejmě kvalifikace a po ní po úpravách dráhy budou následovat vždy dvě jízdy „dvěstěpadesátek“ a čtyři Poháru.

Projekt SpeedwayPro pod vedením Jana Mroviece bude pro všechny, kteří se nebudou moci dostavit přímo na stadion, stejně jako v předchozích dvou kolech i ze Slaného vysílat živý stream. Odkaz na něj se přibližně hodinu před začátkem závodu objeví na facebookovém profilu SpeedwayPro.

Startovní listiny:

18.6. Pohár AČR, Slaný (382 m), rozhodčí Pavel Váňa

 1. Ondřej Smetana, AK Markéta
 2. Hynek Štichauer, ZP Pardubice
 3. Daniel Šilhán, ZP Pardubice
 4. Zdeněk Holub, AK Markéta
 5. Eduard Krčmář, AK Slaný
 6. Pavel Kuchař, AK Markéta
 7. Daniel Klíma, AK Markéta
 8. Josef Franc, AK Markéta
 9. Václav Kvěch, PK Plzeň
 10. Martin Málek, AK Březolupy
 11. (vítěz 2. kvalifikační jízdy)
 12. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice
 13. (vítěz 1. kvalifikační jízdy)
 14. Petr Chlupáč, AK Markéta
 15. Filip Hájek, AK Markéta
 16. (vítěz 3. kvalifikační jízdy)
 17. (2. ze 3 kvalifikační jízdy)
 18. (3. ze 3. kvalifikační jízdy)

Kvalifikace:

1. jízda: Martin Gavenda (AK Březolupy), Vojtěch Zamazal (AK Slaný), Rastislav Ciferský (SC Žarnovica), Patrik Linhart (AK Slaný)

2. jízda: Jakub Exler (AK Markéta), Michal Baštecký (AK Markéta), František Klier (AK Divišov), Jan Kvěch (AK Markéta)

3. jízda: 2. a 3. z 1. a 2. kvalifikační jízdy

Mistrovství ČR juniorů ve třídě do 250 ccm, Slaný

 1. Jan Jeníček, ZP Pardubice
 2. Jan Hlačina, ZP Pardubice
 3. Juraj Šuška, SC Žarnovica
 4. Jaroslav Vaníček, AK Markéta
 5. Josef Novotný, ZP Pardubice
 6. Adam Bednář, AK Markéta
 7. Bruno Belan, AK Slaný
 8. Vojtěch Šachl, SC Chabařovice

ilustrační foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?