Dnes bude v Plzni korunován nový český plochodrážní král

Dnes od 15 hodin se na borském stadionu v Plzni odjede letošní třetí, rozhodující, finále Mistrovství České republiky jednotlivců, které rozhodne o novém nejlepším plochodrážníkovi naší země. Dají se tak očekávat ostré souboje a dramatický závod o zisk jedné z medailí českého šampionátu.

Po dvou odjetých finálových kolech v Praze a Pardubicích je v čele pardubický obhájce titulu Václav Milík s maximálním ziskem 30 bodů. V tomto týdnu hrozilo nebezpečí, že se český trojnásobný šampion v Plzni nepředstaví, neboť po zranění Nicki Pedersena při Zlaté přilbě a neúčasti Jaroslawa Hampela a Andrease Jonssona by byl Vašek, jako třetí náhradník seriálu, povolán do dnešní Grand Prix ve Stockholmu. Andreas Jonsson však měl velký zájem se domácí Velké ceny zúčastnit a proto oddaloval rozhodnutí o svém startu až do poslední možné chvíle. Nakonec ve čtvrtek večer na svoji účast rezignoval, ale to bylo příliš pozdě na to, aby Václav mohl do Stockholmu dorazit.

Tři body zpět za Václavem Milíkem je zkušený Josef Franc, který po mnoha druhých místech z tohoto šampionátu bude usilovat o své první individuální seniorské zlato. O další tři body zpět, prozatím na třetím místě, je slánský junior Eduard Krčmář. Hned trojice jezdců si vyjela 22 bodů a ani ta určitě není bez šance na zisk jedné z medailí. Jmenovitě jsou to pardubičtí Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer a pražský Matěj Kůs.

Ve startovní listině oproti jarním závodům došlo k několika změnám. Kromě očekáváné neúčasti Jana Holuba a Romana Čejky do Plzně nepřijedou ani Piotr Dziatkowiak a Patrik Mikel. Patrik má silně nateklé rameno, ale naštěstí se nepotvrdila původně diagnostikovaná prasklá lopatka po pádu ve Zlaté stuze a tak by letos mohl stihnout ještě několik závodů.

 

24.9. Mistrovství ČR jednotlivců – 3. finále, Plzeň (365 m), rozhodčí Pavel Kubeš

Startovní listina:

 1. Tomáš Suchánek, ZP Pardubice
 2. Martin Málek, AK Březolupy
 3. Zdeněk Holub, Markéta Praha
 4. Josef Novák, ZP Pardubice
 5. Václav Milík, ZP Pardubice
 6.  Martin Gavenda, AK Březolupy 
 7.  Hynek Štichauer, ZP Pardubice 

  8. Eduard Krčmář, AK Slaný

  9. Michal Škurla, Markéta Praha

  10. Ondřej Smetana, Markéta Praha

  11. Filip Hájek, Markéta Praha

  12. Michal Dudek, AK Slaný

  13. Adam Fencl, AK Slaný

  14. Matěj Kůs, Markéta Praha

  15. Josef Franc, Markéta Praha

  16. Jaroslav Petrák, ZP Pardubice

  17. Petr Babička, AK Slaný (náhradník)

  Pořadí po dvou finálových závodech:

  1. Milík – 30, 2. Franc – 27, 3. Krčmář – 24, 4. Kůs, Suchánek, Štichauer – 22, 7. Z. Holub – 17, 8. Málek – 15, 9. Škurla, Smetana – 13, 11. Hájek, Petrák – 10, 13. Mikel – 7, 14. Dudek, Dziatkowiak – 3, 16. Fencl – 2, 17. Novák, Gavenda – 0

 

Máte k tomu co říct?