Dnes a zítra se bude závodit v Pardubicích

V úterý a ve středu se sejdeme na plochodrážním stadionu ve Svítkově, abychom sledovali naše nejmladší jezdce v juniorské soutěži našich severních sousedů v “ Druźynowym mistrzowstwam Polski juniorów.“ Náš celek, ve kterém se střídají jezdci juniorské reprezentace obsadil ve své kvalifikační skupině čtvrté místo a jako tým z nejlepším bodovým ziskem na této pozici ze všech čtyřech kvalifikačních skupin si spolu s třemi nejlepšími z každé skupiny a týmem Toruně, který byl druhým nejlepším týmem na čtvrté pozici, postoupil do semifinálových bojů této soutěže.

V této části čeká každý tým sedm soupeřů a tudíž sedm dvoudenních závodů na dráze každého z účastníků. Závod na pardubickém plochodrážním stadionu, který je domácím stadionem našich jezdců je druhým v pořadí. V tom prvním v Gdaňsku náš tým obsadil třetí a sedmé místo, což jej v průběžné klasifikaci řadí na páté místo, ztráta na postupové místa však není nikterak nepřekonatelná. Nejlepším týmem skupiny B je zatím vítěz obou úvodních závodů, tým BOCAR Wlókniarz Czestochowa.

Do finálového závodu postupují tři nejlepší družstva z každé semifinálové skupiny a lepší tým ze čtvrté pozici. Do dnešního závodu nasadí Filip Šitera to nejlepší co má v současné době k dispozici, na čele s účastníkem finálových bojů mistrovství světa juniorů Janem Kvěchem a Petrem Chlupáčem, který spolu s naším nejlepším juniorem postoupil do finále evropského šampionátu juniorů. Tuto dvojici doplní domácí Patrik Mikel a Daniel Šilhán.

Jsme rádi, že můžeme naše jezdce podpořit v takovéto soutěži a s tak skvělými soupeři. Ve spolupráci s Centrem sportu MV na pražské Markétě je však vidět jak to našim jezdcům prospívá a věříme, že v budoucnu zkušenosti z této soutěže zúročí.  V úterý je začátek závodu v 18 hodin, ve středu již v 16 hodin, ale mělo by po skončení středečního závodu následovat měření pěti juniorských družstev o titul mistra České republiky v této kategorii.

ACCR Team
1 Jan Kvěch
2 Petr Chlupáč
3 Patrik Mikel
22 Daniel Šilhán

Elektrocieplownia Junior Falubaz Zielona Góra
4 Jakub Osyczka
5 Nikodem Bartoch
6 Fabian Ragus

Aforti Start Gniezno
7 Kevin Fajfer
8 Mateusz Blaźykowski
9 Damian Stalkowski

PGG ROW Rybnik
10 Kacper Klosok
11 Dominik Tyman
12 Przemyslaw Giera

Francepol Junior Falubaz Zielona Góra
16 Mateusz Tonder
17 Norbert Korakowiak
18 Damian Pawliczak

Zdunek Wybrzeze Gdańsk
19 Karol Źupiński
20 Denis Zieliński
21 Oskar Rowecki

tisková zpráva Petra Moravce

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?