Dmitrij Chomicevič se maximem posunul do čela

Na stadionu De Bonte Wever v holandském Assenu se o tomto víkendu konají poslední závody před jeho úplným uzavřením. Závěrečnými jsou dva finálové turnaje MS Gladiátorů na ledě.

Sobotnímu opět vévodila čtveřice ruských jezdců, která spolu bojuje o titul nového mistra světa. Neporazitelný byl včera třicetiletý Dmitrij Chomicevič, který se maximálním bodovým ziskem vyhoupl i do čela celkové klasifikace. Druhý ve finále dojel obhájce titulu Dmitrij Koltakov a v celkovém hodnocení ztrácí bod na svého krajana. Třetí místo získal Danil Ivanov, který celkově ztrácí na Chomiceviče tři body. Čtvrtý v boji o titul, Igor Kononov, již nabral desetibodovou ztrátu, když ve svém úvodním startu upadl a ve finále byl kvůli přejetí vnitřního okraje dráhy oběma koly vyloučen.

Nejlepším neruským jezdcem byl opět Franz Zorn. Podařilo se mu o dva body snížit manko na celkově pátého mladíka Jegora Myškovce. Do semifinále se ještě podařilo postoupit dalšímu mladíkovi Ove Ledströmovi a poprvé také Němci Stefanu Pletschacherovi, jenž v přímém souboji o postup porazil svého kolegu Günthera Bauera.

Český zástupce Jan Klatovský ve svém úvodním vystoupení utrpěl v posledním kole pád. V dalším průběhu závodu si vyjel tři body, které mu stačily na třinácté místo. V celkovém hodnocení si Honza udržel čtrnáctou příčku, ale nebezpečně se na něj dotahuje právě Stefan Pletschacher.

Rakouský nováček seriálu Manfred Seifter má stále zraněné koleno a opět ho nahradil Max Niedermaier. Divokou kartu pořadatele obdržel domácí jezdec Rene Stellingwerf. Včera získal jeden bod.

Dnešní závod na stadionu De Bonte Wever začíná již od 14 hodin.

Jan Klatovský (pád) Assen 16

Jan Klatovský - Assen 1612.3. MS Gladiátorů na ledě – 7. finále, Assen (De Bonte Wever), rozhodčí Marek Wojaczek (PL)

1. Dmitrij Chomicevič (RUS) – 21 (3,3,3,3,3,3,3)
2. Dmitrij Koltakov (RUS) – 18 (3,2,3,2,3,3,2)