Data ledových finále

Na konci tohoto týdne by mělo dojít k potvrzení kostry mezinárodního plochodrážního kalendáře na sezonu 2016, kterou budou tvořit závody Speedway Grand Prix. Už v předstihu k nám dorazila data finálových podníků nadcházejícího ročníku gladiátorského Mistrovství světa na ledové ploché dráze.

Bez pochyb bylo, že se světový šampionát opět vrátí do Ruska. Rozdělení závodů je následující, Krasnogorsk v Moskevské oblasti přivítá závodníky jako první. Ti se následující víkend přesunou do Togliatti ke světovému šampionátu. Východní blok světového šampionátu bude zakončen na stadionu Medeo v kazašské Alma-atě, která bude chtít po loňském ne úplně vydařeném víkendu napravit reputaci.

Poté se bude o světové body bojovat jen v západní Evropě, po kratší přestávce druhý rok v řadě nechybí berlínská arena Horsta Dohma. O týden později je naplánován tradiční assenský víkend spojený s Thijsovým memoriálem. Mistr světa bude korunován 20. března v bavorském Inzellu.

Zatím čekáme na publikování termínů kvalifikačního pavouka. Očekává se však, že vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám v uplynulých letech tentokrát závod challenge nebude alokován do rakouského Sankt Johannu. O kvalifikační kolo a challenge by se měli podělit švédští a finští pořadatelé.

06-07/02/15 Finále 1 – Krasnogorsk (Rusko)
13-14/02/15 Finále družstev – Togliatti (Rusko)
20-21/02/15 Finále 2 – Alma-ata (Kazachstán)
05-06/03/15 Finále 3 – Berlín (Německo)
12-13/03/15 Finále 4 – Assen (Nizozemsko)
19-20/03/15 Finále 5 – Inzell (Německo)

zdroj: TZ Eisspeedway Union Berlín

Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?