Daniel Klíma se posunul do čela juniorského šampionátu

V neděli odpoledne se v Žarnovici konal druhý podnik mistrovství ČR juniorů. Vítěz úvodního závodu v Plzni, Petr Chlupáč, i v Žarnovici kráčel od jedné vyhrané jízdy za druhou, ale mezitím se mu přihodilo nešťastné najetí do pásky na startu. Ztracené tři body pak znamenaly pouze rozjezd o třetí místo.

V něm si Petr se svými soupeři poradil a po závodě se mohl postavit na nejnižší příčku stupňů vítězů. V průběžné klasifikaci šampionátu se propadl na druhé místo, když jeden bod ztrácí na vítěze žarnovického závodu Daniela Klímu. Toho v závodě porazil pouze jeho týmový kolega Jan Kvěch. Honza v Plzni kvůli zranění ramene nestartoval a proto v Žarnovici získával své první body do šampionátu. Získal jich celkem 13, což mu vyneslo druhé místo. Nestačil na Petra Chlupáče a překvapivě také na Jana Macka.

Kopřivnický odchovanec Jan Macek byl, spolu se slovinským talentovaným mladíčkem Anže Grmekem, nečekaným adeptem na pódiové umístění. Jan Macek i Anže Grmek vyjeli 12 bodů a s Petrem Chlupáčem se rozjížděli o třetí příčku. Za Petrem skončil čtvrtý Slovinec a pátý pak Honza Macek.

Ze čtveřice domácích jezdců se závod nejlépe vydařil Ján Mihálikovi. Se ziskem deseti bodů mu patřila šestá pozice. Začínající Rastislav Cíferský mohl být s desátou příčku také celkem spokojený. Zbývající dva, ale určitě po závodě spokojeni nebyli. Jakub Valkovič skončil v Plzni těsně pod stupni vítězů a minimálně na stejné umístění určitě cílil i na domácí dráze. Vyhranými dvěma jízdami v úvodu se mu přibližoval, pak jej ale postihl defekt na startu a v závěrečné rozjížďce upadl. S osmi body skončil sedmý.

Ještě hůře dopadl David Pacalaj. Ani v jednom ze tří startů, kvůli problémům s motocyklem, neviděl cíl. Poté dokázal jednu jízdu vyhrát, ale ke své závěrečné už nenastoupil.

S nejhorším následkem však závod skončil pro plzeňského Václava Kvěcha. V úvodní jízdě byl po pádu diskvalifikován. V následujícím startu jezdil až do poslední zatáčky na čele, v ní jej však také postihl pád. Vašek byl s otřesem mozku odvezen sanitkou na pozorování do nemocnice. Kromě potlučení se by mu však nic vážnějšího být nemělo. Problémem je pro něj poškozený motocykl, který by si chtěl stihnout opravit do dalšího podniku juniorského mistrovství republiky, který se pojede již 22. září na Markétě.

Rozhodující, závěrečný, závod juniorského šampionátu je na programu 11. října v Kopřivnici. Zatím to vypadá, že o titul si to rozdají Daniel Klíma s Petrem Chlupáčem a o bronz budou soupeřit jezdci, kteří prozatím okupují pozice na třetím až sedmém místě. Na to postoupil obhájce titulu Jan Kvěch.