Chris Holder bude obhajovat vítězství na Tomičkově memoriálu

Nedělní 51. ročník Memoriálu Luboše Tomíčka už zná většinu startovní listiny. Po roce se do Prahy vrací Chris Holder, jenž bude obhajovat loňský triumf z jubilejního ročníku. Jeho hlavním soupeřem bude hvězdný Dán Niels Kristian Iversen.

Dvojici světových hvězd doplňuje ještě nejmladší z bratrského tria – Jack. Poprvé v Praze bude k vidění vítěz Speedway World Cupu z roku 2015 Linus Sundström.

V tuto chvíli zbývají ve startovní listině tři volná místa, očekává se, že je zaplní jezdci ze zahraničí.

Na dvacátou účast v memoriálu si bude muset počkat Josef Franc, jenž se nestihne vrátit ze sobotního dlouhodrážního finále ve Francii. Na Václava Milíka i Eduarda Krčmáře čeká v neděli playoff polských soutěží, a tak i bez nich se musí pražští organizátoři obejít.

V souladu s mezinárodními pravidly se minimálně pro letošní ročník mění formát závodu. Podruhé v historii se pojede dvaadvacet jízd. První dva jezdci po základním rozpisu postoupí do finále, další čtyři se utkají v jízdě poslední šance o dvě zbylá místa ve finále.

Stadion se otevírá ve 14 hodin, do 15 hodin je – jak bývá při Tomíčkově memoriálu zvykem – depo otevřené pro fanoušky. Součástí doprovodného programu bude exhibiční vystoupení bratří Podmolů na freestyle motokrosu.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticket Portal. Mládež do 15 let má vstup zdarma.

Potvrzení jezdci:
Matic Ivačič
Michael Härtel
Dominik Möser
David Pacalaj
Marko Levishyn
Jan Kvěch
Petr Chlupáč
Ondřej Smetana
Zdeněk Holub
Linus Sundström
Jack Holder
Chris Holder
Niels Kristian Iversen

Foto: Petr Makušev

Máte k tomu co říct?