Challenge v Togliatti rozhodla! Kdo si zajistil místa v SGP 2018?

Do veledůležitého sobotního závodu v ruském Togliatti, který zajistil třem jezdcům jistotu startu v šampionátu SGP 2018, zasáhla i česká naděje v podobě Václava Milíka. Ten ale závod nakonec nezvládl příliš dobře a svému snu se ani nepřiblížil. Ona tři vytoužená místa v příštím ročníku elitního seriálu si nakonec zajistili Przemyslaw Pawlicki, domácí Artem Laguta a Patryk Dudek, za jehož úspěch v letošní sezóně se bude modlit čtvrtý Craig Cook.

Zatímco domácí Artem Laguta a Przemyslaw Pawicki jeli výborně od samého začátku a celou dobu se drželi na vrcholu tabulky, Patryk Dudek začal celkem nepřesvědčivě jedním bodem. Postupně se však na čelo dotahoval a po třech výhrách se nakonec o jeden bod do sestavy SGP 2018 probojoval. Patryk však zatím okupuje v letošním šampionátu krásnou třetí příčku a vzhledem k jeho formě to zatím nevypadá, že by měl z top osmičky vypadnout. Pokud se v ní udrží, zaujme jeho dnešní třetí postupové místo celkově čtvrtý Craig Cook. Brit je letos v ohromné formě a mezi elitou by se určitě neztratil. Jeho šance jsou nyní dost vysoké.

Velmi dobře závod rozjelo dánské duo, Jepsen Jensen a Peter Kidemand. Druhý jmenovaný byl hodně dlouho poblíž čela tabulky, ale po dvou zpackaných rozjížďkách v závěru o své místo v první trojici přišel. A příliš také nechybělo ani Piotru Pawlickému, kterému by se úspěch v Challengi, vzhledem k jeho prozatímnímu postavení v letošní sezóně SGP, velmi hodil.

Český reprezentant začal závod prohrou, čímž své naděje dosti oslabil. Pak ale potěšil své fanoušky výhrou za tři body a byl zdánlivě zpět. Následná další prohra a jeden bod za třetí místo jej ale o veškeré šance zcela připravily. Nakonec český jezdec získal šest bodů a skončil osmý.

Jen dvě rozjížďky v závodě odjel Slovák Vaculík, který se řadil mezi největší favority závodu. Hned na začátku jej totiž zradil motocykl a po zisku jednoho bodu při druhém pokusu už byl závod v podstatě ztracen. Slovák proto odstoupil, a zbytek závodu za něj dojel náhradník Kudrjašov. Martin ale nemusí ještě smutnit. Zatím je v seriálu SGP na osmém místě, které by mu kvalifikaci do příštího ročníku zajistilo. Nesmí však už klesnout.

Výsledky závodu:

1. Przemyslaw Pawlicki (POL) – 13+3b.
2. Artem Laguta (RUS) – 13+0b.
3. Patryk Dudek (POL) – 12b.

4. Craig Cook (GB) – 11b.
5. Michael Jepsen Jensen (DEN) – 9b.
6. Piotr Pawlicki (POL) – 9b.
7. Peter Kildemand (DEN) – 8b.
8. Václav Milík (CZE) – 6b.
9. Kai Huckenbeck (GER) – 6b.
10. Leon Madsen (DEN) – 6b.
11. Mateusz Szcepaniak (POL) – 6b.
12. Matej Zagar (SLO) – 6b.
13. Gleb Chogunov (RUS) – 5b.
14. Martin Smolinski (GER) – 5b.
15. Andrij Kudrjašov (RUS) – 2b.
16. Roman Lachbaum (RUS) – 2b.
17. Martin Vaculík (SVK) – 1b.

zdroj: sportowefakty.pl
foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)

Máte k tomu co říct?