Česká juniorka zítra v Plzni

V sobotu od 15 hodin se na plochodrážním stadionu v Plzni pojede dvojzávod mistrovství ČR juniorů do 21 let a ve třídě do 125 ccm. Mítink juniorů do 21 a 19 let bude úvodním z letošní čtyřkolové série.
Zítřejší závody českých juniorských šampionátů budou celkem početně obsazeny. V soutěži juniorů do 21 let se představí 16 jezdců plus náhradník. V závodě ve třídě do 125 ccm pak 10 plochodrážníků.
Mezi zkušenějšími juniory budou patřit k největším favoritům Petr Chlupáč a Daniel Klíma, kteří v loňském roce v tomto šampionátu obsadili stříbrnou a bronzovou příčku. Potěšitelný je start zvlášť Petra Chlupáče, neboť uplynulou sobotu utrpěl těžký pád na dlouhé dráze v Mariánských Lázních. Naštěstí se obešel bez zranění a Petr tak může zabojovat o český titul. Ještě ani ne 18 letý Daniel Klíma se zlepšuje prakticky každým závodem, což naposledy prokázal třetím místem v Poháru AČR v Pardubicích.
Mezi širší okruh favoritů můžeme počítat i kopřivnického odchovance Jana Macka, který za lepšími podmínkami přestoupil do pražské Markéty. Z početné zahraniční konkurence musíme vybrat Poláka Kacpera Pludru, jenž je členem týmu mistra Ekstraligy Unie Leszno a před několika dny obsadil 4. místo v MACEC Cupu a pak také čerstvého slovenského juniorského mistra Jakuba Valkoviče. Zajímavé bude sledovat jak si se soupeři v závodě poradí Jaroslav Vaníček, jenž bude oproti nim startovat na slabším stroji.
V dobrém světle se určitě bude chtít předvést domácí  Václav Kvěch, pro kterého je to letos poslední juniorská sezóna. Z české juniorské špičky budou v sobotu absentovat pouze dva jezdci. Mladší bratr Václava a obhájce českého juniorského titulu Jan Kvěch, který si při tréninku na kole vykloubil rameno a pak také Daniel Šilhán.
V závodě juniorského šampionátu třídy do 125 ccm se představí tři plzeňští zástupci: Štěpán Ševčík, Josef Černý a Oliver Schmid. Prozatím druhý jezdec šampionátu, Matěj Frýza, kvůli zlomené noze z tréninku nebude moci startovat.
Favority závodu tak budou určitě Vojtěch Šachl a Adam Bednář. Z trojice polských hostů je nejznámější Antoni Kawczyński, který už v Čechách v minulém roce startoval. Ve startovní listině je také jedna dívka, Alina Sassenhagen z Německa.
Během sobotních závodů si v Plzni připomenou Romana Mádyho.
Roman se v roce 2013 stal mistrem České republiky juniorů ve třídě do 125 ccm a následně byl vyhlášen i Plzeňským sportovcem mezi staršími žáky. V následujícím roce však jeho slibně rozjetou závodní kariéru přerval vážný úraz hlavy, ze kterého se dokázal uzdravit, ale do sedla plochodrážního stroje se již nevrátil.
Letos 1. května Roman tragicky zahynul při jím nezaviněné autohavárii ve věku pouhých dvaceti let.
Na závěr sobotního programu se pojede Romanův memoriál. Bude jím speciální jízda, ve které se střetne nejlepší čtveřice jezdců závodu mistrovství ČR třídy do 125 ccm o poháry věnované Romanovým otcem.
Startovní listiny:
25.7. Mistrovství ČR juniorů do 21 a 19 let, Plzeň (365 m), rozhodčí Adam Jaksch
1. Pavel Kuchař, AK Markéta
2. František Klier, AK Divišov
3. Jakub Exler, AK Markéta
4. Michal Baštecký, AK Markéta
5. Kacper Pludra, PL
6. Ján Mihálik, SC Žarnovica
7. Jakub Valkovič, SC Žarnovica
8. Luboš Krejča, AK Markéta
9. Rastislav Ciferský, SC Žarnovica
10. Jan Macek, AK Markéta
11. Jaroslav Vaníček, AK Markéta (250 ccm)
12. Vojtěch Zamazal, AK Slaný
13. Petr Chlupáč, AK Markéta
14. Václav Kvěch, PK Plzeň
15. Julian Kuny, GER
16. Daniel Klíma, AK Markéta
17. Jan Hlačina, ZP Pardubice (250 ccm)
Mistrovství ČR juniorů ve třídě do 125 ccm:
1. Alina Sassenhagen, GER
2. Oliver Schmid, PK Plzeň
3. Štěpán Ševčík, PK Plzeň
4. Dominik Hrbek, ZP Pardubice
5. Adam Bednář, AK Markéta
6. Maxymilian Pawelczak, PL
7. Michal Duchinski, PL
8. Vojtěch Šachl, SC Chabařovice
9. Antoni Kawczyński, PL
10. Josef Černý, PK Plzeň
Označeno štítky: Štítky:

Máte k tomu co říct?