Češi v Opole podle očekávání

Předpokládanou čtveřici nominoval reprezentační manažer Milan Špinka do semifinálového klání Mistrovství světa juniorských družstev v polském Opole. Již příští víkend tam čeští junioři vyzvou týmy Ruska, Švédska a domácí Poláky.

Na stadionu místního Kolejarze se s českou vestou představí Ondřej Smetana, Michal Škurla, Eduard Krčmář, celý tým bude mít na povel kapitán Zdeněk Holub.

Superfavority jsou pochopitelně domácí Bialo-czerwoni, manažer Rafal Dobrucki bude mít k dispozici tři z nejlepších juniorů světa Bartosze Zmarzlika, Pawla Przedpelského a Piotra Pawlického doplněné ještě o výtečně jedoucího Maksyma Drabika.

Mladý výběr přivezou Rusové, kteří mají poprvé k dispozici zázračný talent Arslana Fajzulina, jenž se v probíhající sezoně po letech tréninku konečně dočkal možnosti startovat na mezinárodní úrovni na pětistovce. Širší mezinárodní zkušenosti má však z týmu Andreje Savina pouze Viktor Kulakov. Rusové tak musí oželet třeba Ilju Čalova.

Klíčovou čtveřici z úspěšného boje o evropské finále přiváží do Opole Anders Fröjd i pro světový šampionát. Manažer Lejonenu Gislaved opět sází na Fredrika Engmana, Kennyho Wennerstama, Joela Anderssona a kapitána Victora Palovaaru.

Opole bude hostit světové juniory v sobotu 22. srpna. Vzhledem k poloze nedaleko českých hranic je závod v Opole dobrou příležitostí vyrazit do Polska a podpořit mladé české jezdce v mistrovství světa.

Polsko:
1 Maksym Drabik
2 Bartosz Zmarzlik
3 Paweł Przedpełski
4 Piotr Pawlicki (c)

Česká republika:
1 Zdeněk Holub (c)
2 Eduard Krčmář
3 Ondřej Smetana
4 Michal Škurla

Rusko:
1 Sergiej Logačev
2 Viktor Kulakov (c)
3 Arslan Fajzulin
4 Gleb Ševčenko

Švédsko:
1 Victor Palovaara (c)
2 Fredrik Engman
3 Joel Andersson
4 Kenny Wennerstam

foto: Wojta Zavřel (wojta-foto.cz)
zdroj: polskizuzel.pl, sportowefakty.pl

Máte k tomu co říct?